Mężczyzna zatrzymany za uprawę konopi i posiadanie 8 kg marihuany
Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego dokonali przełomowego zatrzymania mężczyzny podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości marihuany. Zabezpieczono nie tylko narkotyki, ale także sprzęt do ich produkcji. Akt oskarżenia już wkrótce trafi do sądu.

Udane działania operacyjne policji zakończone zatrzymaniem

Intensywna praca operacyjna funkcjonariuszy z gorzowskiej komendy miejskiej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie doprowadziła do zatrzymania 34-letniego mężczyzny, który w swoim domu posiadał dużą uprawę konopi indyjskich oraz znaczne ilości marihuany. Policjanci, działając na podstawie wcześniejszych ustaleń, weszli do jednego z domów w Gorzowie Wielkopolskim w lutym tego roku.

Przeszukanie i zabezpieczenie sprzętu do produkcji narkotyków

Podczas przeszukania wytypowanego lokalu, funkcjonariusze odkryli nie tylko uprawę konopi, ale również sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdowały się między innymi zasilacze, wentylatory, lampy oraz namioty. W jednym z pomieszczeń znaleziono także susz konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 126 sztuk krzewów oraz 8 kilogramów marihuany.

Postępowanie prokuratorskie i zarzuty dla podejrzanego

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim zgromadziło obszerny materiał dowodowy. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczące uprawy konopi oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi niebawem do sądu.

To zatrzymanie jest dowodem na skuteczność działań policji w walce z przestępczością narkotykową w naszym regionie. Funkcjonariusze pokazali, że potrafią skutecznie działać i eliminować zagrożenia związane z narkotykami.


Według informacji z: Policja Gorzów Wielkopolski