871 tysięcy kilometrów dla Gorzowa: rowerowe sukcesy mieszkańców
Gorzowianie ponownie pokazali, że rower to ich ulubiony środek transportu, a jednocześnie sposób na aktywne spędzanie czasu. W czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski mieszkańcy naszego miasta osiągnęli imponujące wyniki. Przejechali setki tysięcy kilometrów, jednocześnie angażując się w różnorodne inicjatywy charytatywne i lokalne wydarzenia.

Gorzów Wielkopolski na czwartym miejscu w Polsce

Gorzowianie po raz kolejny udowodnili, że są niezrównani w swojej pasji do rowerowych wyzwań. W czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, nasze miasto uplasowało się na czwartym miejscu w kraju, co jest powtórzeniem sukcesu z poprzednich lat. Wśród miast o populacji między 100 a 200 tysięcy mieszkańców, Gorzów Wielkopolski od początku tej rywalizacji zajmuje pozycję lidera.

Na chwilę obecną, wyniki nie są jeszcze oficjalne, ale wszystko wskazuje na to, że nie ulegną one zmianie. Przed Gorzowem uplasowały się jedynie Biała Podlaska, Puławy i Gniezno. To wielki sukces dla naszego miasta i dowód na to, jak silna jest tutaj społeczność rowerowa.

871 tysięcy kilometrów przejechanych przez gorzowian

W ciągu 30 dni mieszkańcy Gorzowa i sympatycy miasta przejechali łącznie 871 206 kilometrów. Wśród najaktywniejszych rowerzystów znaleźli się ci, którzy pokonali ponad sześć tysięcy kilometrów w miesiąc. Najlepsza wśród kobiet była Mariola Krzywicka z wynikiem 6411,64 km, a za nią uplasowały się Jola Najdora (5644,94 km) oraz Marzanna Joniec (3108,56 km). Wśród mężczyzn liderem okazał się DARO z wynikiem 6666,67 km, następnie Marek Pialik (6303,86 km) oraz Tadeusz Najdora (6202,72 km).

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy od czterech lat, mężczyzna zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN. Co więcej, Mariola Krzywicka i Jola Najdora zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce wśród kobiet w całej Polsce.

Lokale inicjatywy i charytatywne przedsięwzięcia

Gorzowska społeczność rowerowa nie tylko rywalizowała, ale również angażowała się w różnorodne inicjatywy. W masie rowerowej inaugurującej rywalizację wzięło udział ponad 500 osób. Strażacy z Komendy Miejskiej PSP wygrali rywalizację "Firmowe Kilometry", a w konkursach organizowanych w mediach społecznościowych wzięło udział ponad 100 osób, które miały szansę wygrać bilety na Speedway GP, miejskie gadżety czy gorzowską wersję gry MONOPOLY.

Jednym z najbardziej godnych uwagi przedsięwzięć było przejechanie 1500 kilometrów w siedem dni przez czterech śmiałków, którzy chcieli nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla małej Oliwii. Trasa ich podróży obejmowała m.in. Zieloną Górę, Wrocław, Kraków, Pacanów, Puławy, Warszawę, Włocławek, Gniezno i Poznań.

Podsumowanie i zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród

W organizacji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Gorzów wspierały lokalne instytucje takie jak CAPS, INNEKO, Pole Golfowe Zawarcie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kilometry dla miasta były kręcone nie tylko w Polsce, ale również w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Norwegii.

Oficjalne wyniki rywalizacji są jeszcze opracowywane przez Miasto Bydgoszcz, ale już teraz zapraszamy wszystkich gorzowian na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 9 lipca o godzinie 17:00 na Starym Rynku. Najlepsi rowerzyści otrzymają swoje nagrody i pamiątkowe statuetki, a każdy, kto przejechał co najmniej 250 kilometrów, będzie mógł odebrać pamiątkowy medal.


Wg inf z: Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego