Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Chorwacja wraz z Grecją należą do grupy państw wyspiarskich. Na dwóch popularnych wyspach, Hvarze i Izie można czarterować jachty, jest to popularny sposób zorganizowania sobie urlopowej eskapady. Na chorwackiej mapie znajduje się wiele miast, które kuszą najlepszą ofertą luksusowych jachtów. Są to dalmackie Split, Trogir i Sukosan, a także Makarska oraz Szybernik.

To właśnie Dalmacja cieszy się opinią najpopularniejszego chorwackiego regionu, co zapewne zawdzięcza faktowi bajkowej architektury, pozostałości po okupacji z XVI i XVII wieku, a także wyjątkowej roślinności twardolistnej, przywołującej na myśl najpiękniejsze egzotyczne kraje. Miasta Chorwacji tętnią życiem w czasie sezonu. Jeśli chce się zostać uczestnikiem licznych festiwali w Splicie oraz Dubrowniku, powinno się wybrać mariny ulokowane właśnie w tych miejscach. Dla niektórych Dubrownik to synonim najpiękniejszego miasta świata, a rzymski Split stara się go dogonić. Linia brzegowa Chorwacji liczy prawie 6 tys. km urokliwych zatoczek, archipelagów, wysepek, wszystkich tych przystani w podróży, o które trzeba wręcz zahaczyć. Jeśli planuje się rozpocząć podróż morską, warto szybko przetransportować się do Chorwacji samolotem.

Największymi lotniskami są Split i Zadar, skąd można udać się w wybrany punkt na mapie, podziwiając śródziemnomorski klimat. Wynajem jachtu w Chorwacji zaczyna się stawać małą polską tradycją, ponieważ wielu Polaków wynajmuje jachty głównie poza sezonem, np. podczas majówki. Ceny wynajmu są wtedy odpowiednio mniejsze, nawet o połowę taniej. Można dostać swój jacht na tydzień za niecałe 600€. Jeśli zdecydujesz się poczuć wiatr w żaglach, zaczerpnąć powietrza nasyconego morską bryzą, czarter jachtu w Chorwacji jest dla Ciebie! Polska nie leży tak daleko od Chorwacji, warto przekalkulować sobie, czy nie bardziej opłaca się majówka zorganizowana w Chorwacji od majówki w Polsce.

Czarter jachtu - Chorwacja, zabytki, szum fal, nieznana przyroda

Na jachcie można uciec od zgiełku turystycznych miejscowości, zacumować w marinie, która znajduje się niedaleko parków krajobrazowych i narodowych. To w końcu zabytki i kuchnia powinna skusić żeglarzy do zarzucenia w Chorwacji kotwicy, malownicze dzieła sztuki takie jak miasto Rovinja czy wyśmienite nadziewane kalmary to prosta odpowiedź na zapytanie żeglarzy z całego globu. Według rankingów Chorwacja od lat wygrywa jako najpopularniejsze miasto czarteru świata.

Czego będzie wymagał armator?

Czarterowanie jachtów w Chorwacji wymaga posiadania dokumentu sternika morskiego, uprawniającego do sterowania jachtu jak i przedłożenia świadectwa radiooperatora, które stanowi nowość z 2015 roku i obowiązuje na łodziach powyżej 9 m długości.

Informacje dodatkowe

Jesteś zainteresowany ofertą czarteru jachtów? Wejdź na stronę - https://sevenseas.pl/ - dowiedz się więcej

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.