Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

8 marca w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim pod hasłem „Lubuszanki, gorzowianki wczoraj i dziś” odbędzie się XIV Konferencja Kobiet.
 
Jej organizatorem jest prezes fundacji „Czysta Woda” Grażyna Wojciechowska, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.
 
Konferencję rozpocznie blok medyczny. Uczestnicy wysłuchają informacji o najważniejszych problemach urologicznych mężczyzn, będzie też o problemach kobiecych. Będzie możliwość zobaczenia i wysłuchania, na czym polega badanie PET. W podsumowaniu wykład poświęcony chorobom nowotworowym w województwie - na temat tego, co się zmieniło – poinformowała Wojciechowska.
 
Później zaplanowano „Blok Wielokulturowy”. Swój program artystyczny przedstawi pięć stowarzyszeń, wystąpią „Jagienki z Bogdańca” w strojach kresowych oraz Zespół Śpiewaczy „Kłodawianki” z Kłodawy. Blok zakończy prezentacja Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy.
 
- Jesteśmy województwem istniejącym w oparciu o tych, których z Kresów i innych miejsc kraju wysiedlono. Dla mnie mówienie o naszych korzeniach to jest hołd. Stworzyliśmy tutaj ojczyznę dla siebie i kolejnych pokoleń, ale musimy przypominać, skąd się wywodzimy i jak bogata kulturowo jest nasza lokalna społeczność – podkreśliła organizatorka konferencji.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.