Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

W miniony weekend lubuscy policjanci zabezpieczali międzynarodowe Grand Prix na żużlu w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnej pracy funkcjonariuszy oraz spokojnej postawie kibiców i mieszkańców to sportowe wydarzenie minęło bezpiecznie.

Lubuscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że doskonale potrafią zabezpieczać różnego rodzaju wydarzenia kulturowe i imprezy sportowe. Podobnie było w miniony weekend.

W piątek i sobotę (11 i 12 września) funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kibiców „czarnego sportu”, którzy przyjechali do Gorzowa Wielkopolskiego, aby oglądać zmagania najlepszych żużlowców świata. Lubuscy policjanci mieli za zadanie pomóc im dotrzeć bezpiecznie na stadion, a następnie spokojnie i sprawnie z niego wrócić. O los podróżnych pojazdami dbali funkcjonariusze drogówki, którzy w newralgicznych miejscach kierowali ruchem i starali się, aby był on płynny. Każda osoba, która zmierzała na stadion im. Edwarda Jancarza mogła liczyć na pomoc policjantów prewencji, sztabu Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Za obsługę najpoważniejszych zdarzeń odpowiedzialni byli z kolei funkcjonariusze pionu kryminalnego. Ważnym elementem działań stróżów prawa było także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób zamieszkujących w rejonie stadionu.

Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy lubuskich policjantów oraz spokojnej postawie kibiców, Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim przebiegło spokojnie, bez niebezpiecznych zdarzeń.

 

sierż. szt. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.