Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

DIY - po co to komu?

Jeśli chcesz szybko, tanio i w swoim stylu udekorować sypialnie, dom, ogród - to DIY jest czymś, co zdecydowanie powinno pojawić się na Twojej uwadze. To zbiór prostych trików, które możesz poznać przeglądając dziesiątki blogów internetowych i kanałów na YouTube. Jednak po co to komu? Na to pytanie, a także co to DIY znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie. 

DIY - Do It Yourself - na każdą okazję

 • Poszukujesz ciekawej, nowej stylizacji na wieczorne wyjście?
 • Zastanawiasz się jaki prezent dać ukochanej osobie, żeby był spersonalizowany i ją zachwycił?
 • Chcesz pięknie przyozdobić mieszkanie przed wizytą ważnych gości?
 • A może od zawsze Twoim marzeniem były tanie świąteczne ozdoby, porozwieszane po całym domu i ogrodzie?

Na każde z powyższych, a także setki innych pytań, prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź właśnie w DIY. Do takich pomysłów zazwyczaj nie trzeba wiele i sporo nowych aranżacji czy strojów, łatwo i praktycznie bez kosztów, można zrobić ze starych ubrań, sterty od lat niepotrzebnych rzeczy walających się po domu w nadziei na lepsze czasy. Więc właśnie one nadeszły! Zbierz te wszystkie rupiecie, uruchom wodzę kreatywności i zmień swoje otoczenie. Może być to również świetna zabawa dla całej rodziny, zwłaszcza w czasach długich wieczorów i całych dni spędzonych wspólnie w domu.

DIY kosmetyki i uroda

Często nie masz możliwości udania się do kosmetyczki? Albo może po prostu uważasz, że nie chcesz wydawać na nią dużej ilości pieniędzy? Przerażają Cię ogromne ilości substancji chemicznych zawartych w popularnych kosmetykach? Oto dlaczego kosmetyki DIY będą dla Ciebie dobrym pomysłem:

 • wykonane z naturalnych składników
 • najczęściej proste, szybkie i tanie do zrobienia z rzeczy, które masz w kuchni
 • uniwersalne, wykorzystujące przedmioty, które pewnie i tak znalazły by się w koszu
 • ekologiczne podejście

Naturalność składników to główna zaleta kosmetyków DIY. Sama decydujesz, co ma się w nich znaleźć i często może być to zbawienne dla skóry, zmęczonej substancjami chemicznymi. Jednak niestety czasem nawet w przypadku naturalnych roślin i elementów, należy pamiętać o ostrożności i uważać na te, które mogą uczulać.

Z DIY zabawa nie ma końca!

Kiedy już raz zapoznasz się z magią DIY ciężko będzie wyobrazić sobie życie bez niego. Z jego pomocą zabawy z dzieckiem zawsze będą masą radości. Możesz dowolnie popuścić wodze fantazji i kreatywności.

 • tipi jako proste DIY dla dzieci
 • remont strychu czy tarasu
 • nowe ławki do ogrodu po starych paletach
 • piękny taras przed wejściem do domu
 • przykrycie dziur czy przebarwień

Te i mnóstwo innych pomysłów jest do wykorzystania akurat przez Ciebie! Nie pozwól, żeby brak czasu spowolnił Twoją wyobraźnię i kreatywność. Eksperymentuj, baw się, twórz nowe pomysły, albo korzystaj już z tych sprawdzonych i pewnych. To zabawa, która również może być hobby i pomagać w relaksie po ciężkim dniu. A może nawet któregoś dnia tak Ci się to spodoba, że zdecydujesz się na własne poradniki czy strony z ciekawymi hakami, które umilają czas i upiększają okolicę. Do dyspozycji oddanych jest wiele ciekawych materiałów, jak kule styropianowe, wstążki czy cekiny i wiele więcej.