Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem suszarki do włosów?

Suszarki do włosów to względnie proste urządzenia. Ich celem jest po prostu wysuszenie mokrych włosów po prysznicu lub kąpieli. Jeśli jednak spojrzymy na szeroki wybór suszarek do włosów w sklepie oleole.pl pod adresem https://www.oleole.pl/suszarki-do-wlosow.bhtml to łatwo zauważymy, że nie jest wcale łatwo wybrać. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Ogólny podział suszarek do włosów

Na półkach sklepowych największym wyborem cieszą się standardowe suszarki do użytku domowego. Dla osób prowadzących zakład kosmetyczny lub fryzjerski proponowane są suszarki do użytku profesjonalnego, które są większe i wyposażone w dodatkowe funkcje ułatwiające prace w tego typu obiektach. Ciekawym rozwiązaniem są również poręczne, małe suszarki, które idealnie nadadzą się na wyjazdy, a znajdziemy je opisane jako „turystyczne”.

Duża moc suszarki do włosów – dla kogo?

Czy zakup suszarki do włosów z dużą mocą ma zawsze sens? Okazuje się, że nie do końca. Moc oczywiście wpływa w dużym stopniu na efektywność oraz szybkość suszenia włosów, ale duża moc sięgająca wartości nawet 1800 lub 2000 wat ma największe znaczenie dla osób dysponujących dużą ilością długich włosów. Jeśli mamy krótkie włosy to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić tańsze urządzenie o niewielkiej mocy sięgającej 1500 W.

Funkcja jonizacji

Ciekawą opcją dostępną w nowoczesnych suszarkach do włosów jest funkcja jonizacji. W środku urządzenia zamontowany jest specjalny generator jonów ujemnych, który sprawia, że włosy w trakcie suszenia odzyskują swoją naturalną jedwabistość i gładkość.

Zimny nadmuch

Wiele osób nie zwraca uwagi na tego typu funkcję, bo przy suszeniu mokrych włosów korzysta się jedynie z gorącego nadmuchu. Jednak zimny nadmuch to zalecana opcja po zakończeniu suszenia włosów. Dzięki temu włosy są lepiej wygładzone i odzyskują swój naturalny blask. Oczywiście korzystać z tej funkcji należy tylko w sposób krótkotrwały. Nie bez powodu funkcja ta zwana jest również jako „cool shot”.

Ergonomia suszarki do włosów

Ergonomiczna suszarka do włosów powinna w maksymalny sposób ułatwiać z niej codzienne korzystanie. Niektóre modele suszarek posiadają wygodny i antypoślizgowy uchwyt, który gwarantuje bezpieczne korzystanie z urządzenia. Ciekawą opcją występującą zwykle tylko w droższych modelach jest składana rączka. Dzięki takiemu rozwiązaniu można taką suszarkę złożyć do minimalnych rozmiarów i zabrać ze sobą na wyjazd. Zwykle w zestawie z taką suszarką otrzymujemy odpowiednią mini-walizkę w której będzie można przechowywać urządzenie.