Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Co warto wiedzieć o ekspercie kredytowym?

Ekspert kredytowy oraz doradca kredytowy to pojęcia, które są często używane zamiennie. Warto jednak byłoby dowiedzieć się, czy pojęcia te faktycznie oznaczają to samo. Dobrze byłoby także poznać możliwości eksperta kredytowego. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czym tego rodzaju specjalista zajmuje się na co dzień. Pomoże nam to w określeniu, czy chcemy zostać ekspertem czy też nie.

Czym różni się ekspert kredytowy od doradcy kredytowego?

Jak już zaznaczono na wstępie, pojęcia eksperta kredytowego oraz doradcy kredytowego nierzadko są używane zamiennie. Okazuje się jednak, że w praktyce oznaczają one co innego. Doradcy kredytowi nie są bowiem zazwyczaj powiązani z bankami, czego nie można powiedzieć o ekspertach bankowych. Ci są bowiem bardzo często powiązani z bankami określoną umową bądź umowami. Ekspert kredytowy zazwyczaj jest zatrudniony w tak zwanej firmie pośrednictwa kredytowego. Ona właśnie posiada umowy z określonymi bankami. Jeżeli dojdzie do realizacji kredytu, wspomniana firma otrzyma od banku prowizję. Niektórzy uważają, że eksperci kredytowi są więc bardziej stronniczy niż doradcy. Warto jednak nadmienić, że zarówno doradcy, jak i eksperci pragną znaleźć ofertę najlepszą ze wszystkich możliwych. Klientowi są zresztą przedstawiane oferty różnych banków, dlatego ostateczna decyzja zawsze należy do niego. Eksperci kredytowi mogą jedynie stanowić wsparcie doradcze. W przeciwieństwie do klientów, eksperci kredytowi posiadają odpowiednią wiedzę o rynku instrumentów finansowych. Potrafią więc dokonywać sprawnych i rzeczowych analiz.

Jak wybrać najlepszego eksperta kredytowego?

Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto chce skorzystać z bankowego wsparcia finansowego, musi złożyć odpowiedni wniosek. Najpierw należy jednak zastanowić się nad tym, w której instytucji finansowej zaciągnąć kredyt. Samodzielny wybór najlepszej z dostępnych ofert może nastręczać pewnych trudności. Z tego też względu, warto skorzystać z usług wspomnianego już eksperta kredytowego. Najwięcej ekspertów działa w dużych oraz oczywiście prężnie rozwijających się miastach. Należy nadmienić, że niezwykle pomocne mogą okazać się opinie klientów na temat poszczególnych firm, w których pracują eksperci kredytowi. Jeżeli jakiś ekspert posiada negatywne opinie, należy unikać korzystania z jego usług. W przeciwnym razie, możemy nie uzyskać pomocy. Wybór eksperta kredytowego musi być więc przemyślany w sposób staranny. Należy mieć na uwadze to, że eksperci kredytowi posiadają różne charaktery. Możemy natrafić na mniej lub bardziej otwartych ludzi. Istotne jest więc to, aby spotkać się z danym ekspertem i ocenić, czy chcemy z nim współpracować. Podczas spotkania warto przeanalizować propozycje eksperta. Kluczowe jest także to, aby zadać mu wszelkie interesujące nas pytania. Niestety, żaden z ekspertów nie zagwarantuje nam tego, że uda nam się uzyskać zgodę na kredyt. Jeżeli nie posiadamy zdolności kredytowej, szanse na uzyskanie zgody na kredyt są bardzo niewielkie. Niemniej jednak, warto spróbować.

Więcej informacji

Jeżeli poszukujesz więcej informacji, sprawdź TomaszWostal.pl - dowiedz się więcej, jak wygląda oferta eksperta kredytowego.