Poznaj 9 głównych atrakcji turystycznych Międzyzdrojów

Nie bez powodu Międzyzdroje nazywane są przez wielu letnią stolicą Polski. Malownicze uzdrowisko na wyspie Wolin, ze 150-letnią tradycją, przyciąga turystów leczniczym mikroklimatem solanki i borowiny oraz rewelacyjną piaszczystą plażą. Międzyzdroje to jednak znacznie więcej. Specjalnie z myślą o nadchodzącym lecie przygotowaliśmy listę 9 najlepszych atrakcji w Międzyzdrojach.

Tylko w Międzyzdrojach na wakacje

Międzyzdroje nocą to królestwo dobrej zabawy. Bogata oferta klubów, pubów i dyskotek sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie brakuje również imprez plenerowych i cyklicznych. Warto sprawdzić kalendarz imprez przed przyjazdem, aby nie dać się zaskoczyć licznym turystom, którzy zaludniają ofertę kulturalną miasta. W tym okresie znalezienie apartamentu w Międzyzdrojach może być trudne. Warto więc zaplanować wakacje w Międzyzdrojach z wyprzedzeniem, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się urokami polskiego wybrzeża. 

Bliskość natury

Woliński Park Narodowy, który rozciąga się wzdłuż polskiego wybrzeża, to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Park ma powierzchnię 11 hektarów i składa się z pięknych polskich lasów, uroczych plaż i niesamowitych wzgórz, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego znajdują się również najpiękniejsze odcinki polskich klifów, które charakteryzują się unikatową w skali Europy i świata fauną i florą. Na terenie parku nie brakuje atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogą odwiedzić wystawę żubrów, wolierę orłów morskich oraz muzeum przyrodnicze.

Dla miłośników pieszych wędrówek

W centrum Międzyzdrojów, a dokładniej przy Bramie Dyrekcyjnej Wolińskiego Parku Narodowego, rozpoczynają się trzy szlaki turystyczne: zielony, niebieski i czerwony. Wędrując tymi szlakami, można odpocząć od zgiełku miasta. Podczas spaceru będzie można odwiedzić takie miejsca jak: punkty widokowe na Kawczej Górze, Piaskowej Górze, Gosań czy Zielonce, klify nad Zalewem Szczecińskim czy Jezioro Turkusowe. Park jest idealnym miejscem na rodzinne spacery z dziećmi, samotne wędrówki lub romantyczne spacery we dwoje.

Poznaj podwodny świat w oceanarium.

Po powrocie z wycieczki można wybrać się do oceanarium w centrum miasta. Widok pięknego podwodnego świata może przyciągnąć zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Zwiedzający mają okazję zobaczyć wiele egzotycznych i tropikalnych gatunków ryb, takich jak rekiny i płaszczki, a także koralowce, ukwiały i inne morskie organizmy przedstawione w pięknym podwodnym krajobrazie.

Historyczna część Międzyzdrojów

Międzyzdroje to nie tylko piękna fauna i flora, ale również rewelacyjne miasto z długą historią. Miłośnicy miejskich zabytków powinni wpisać na swoją listę XIX-wieczny kościół św. Piotra Apostoła oraz pochodzącą z początku XX wieku kaplicę sióstr boromeuszek Stella Matutina. Miłośnicy architektury powinni poświęcić czas na spacer ulicami miasta i odwiedzić liczne zabytkowe wille rozsiane po całym mieście. Warto również odwiedzić park zdrojowy z końca XIX i XX wieku oraz Kurhaus.

Unikalne nabrzeże

Betonowe molo w Międzyzdrojach ma 395 metrów długości. Molo, które wychodzi na Morze Bałtyckie, jest najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce. Zwiedzający je turyści mogą podziwiać piękną panoramę całej Zatoki Pomorskiej. Molo znajduje się w amfiteatrze na środku plaży w Międzyzdrojach, a jego wejście zdobią dwie charakterystyczne białe wieże.

Gabinet Woskowy

Kolejną ciekawą atrakcją jest Gabinet Figur Woskowych, w którym znajduje się ponad 100 eksponatów. Wewnątrz można znaleźć naturalnej wielkości figury woskowe osób ze świata polityki, sztuki i postaci z bajek. Na turystów czekają m.in. Shrek, Królowa Śniegu, Brad Pitt i Barack Obama. Naprawdę warto.

Najsłynniejsza aleja gwiazd

Aleja Gwiazd to polski odpowiednik słynnej Alei Hollywoodzkiej. To tutaj swoje piętno odcisnęły gwiazdy polskiego kina. Warto się nią przespacerować i poszukać swoich ulubionych aktorów i aktorek oraz innych osób związanych z kinem. Pierwsze pozostawione tu odciski dłoni należały do: Beaty Tyszkiewicz, Daniela Olbrychskiego, Janusza Gajosa i Bogusława Lindy. Obecnie w Alei znajduje się prawie 200 odcisków.

Wpadnij na imprezę kulturalną

Co roku w Międzyzdrojach odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd. Jest to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które powstało w 1996 roku. Wśród patronów festiwalu są znane gwiazdy, takie jak Kieślowski, Wiesława Szymborska czy Adam Wajda. W ramach Europejskiego Festiwalu Gwiazd odbyły się koncerty, w tym Tango with Stars Show, podczas którego wystąpili m.in. Kayah i Stanisław Sojka. Odbył się również recital piosenek Katarzyny Skrzyneckiej, a także spektakle teatralne i warsztaty.