Myjki ciśnieniowe do zadań specjalnych!

Myjki ciśnieniowe to bardzo przydatne urządzenia, kiedy chcemy wyczyścić balkon, taras, elewację, płot czy samochód. Ich popularność związana jest z praktycznością, małymi rozmiarami i łatwą dostępnością. Stanowi ono również dobrą inwestycję, którą możemy wykorzystać zastanawiając się nad sposobem dorobienia sobie do etatu. Jaka myjka ciśnieniowa do zadań specjalnych będzie odpowiednia? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? 

Jak można wykorzystać myjki ciśnieniowe? 

Myjki ciśnieniowe to urządzenia przeznaczone nie tylko do użytku domowego, ale także profesjonalnego. Można jej używać nie tylko do mycia samochodu, ale także innych pojazdów, takich jak motory, rowery czy hulajnogi. Ponadto nadają się one również do czyszczenia elewacji, ściany, tarasu, ogrodzenia, kostki brukowej czy innych elementów z metalu, czy drewna. Urządzenie to sprawdzi się na wielu powierzchniach, docierając do trudno dostępnych miejsc. To wszystko za sprawą wody pod ciśnieniem mocy około 100 barów.

Czego potrzebuje myjka wysokociśnieniowa, aby prawidłowo działać? Bardzo ważne jest połączenie jej z ujęciem wody oraz z zasilaniem. Dostępne są także modele akumulatorowe lub z silnikiem spalinowym, które nie potrzebują skomplikowanych przewodów. Profesjonalne myjki ciśnieniowe Kärcher, takie jak myjka ciśnieniowa K 7 Premium Smart Control Home to wysokociśnieniowe urządzania z funkcją Bluetooth, aplikacją, trybem Boost zapewniającym większą moc urządzenia, pistoletem spryskującym G 180 Q Smart Control, lancą spryskującą 3-w-1 Multi Jet oraz bębnem na wąż. 

Działanie myjki ciśnieniowej 

Jak zachować piękną elewację budynku na dłużej? Doskonałym rozwiązaniem jest okresowe mycie jej za pomocą myjki ciśnieniowej. O ile woda w sieci wodociągowej czy hydroforze najczęściej ma ciśnienie tylko na poziomie 0,3 - 0,5 MPa, o tyle ciśnienie wody, która wydobywa się z myjki wynosi 15 - 20 MPa. To znacząca różnica. Dzięki tak wysokiemu ciśnieniu możliwe staje się wykonanie określonych czynności czyszcząco-myjących ze skutecznością znacznie wyższą niż przy zastosowaniu wyłącznie tradycyjnych metod.

Myjkę ciśnieniową wystarczy w praktyce podłączyć do ujęcia wody za pomocą zwykłego węża ogrodowego. Część jej konstrukcji stanowi pompa, która odpowiada za zwiększenie ciśnienia. Woda o zwiększonym ciśnieniu trafia już bezpośrednio do pistoletu natryskowego, gdzie prowadzona jest dalej specjalnym przewodem wysokociśnieniowym. Do przewodu tego należy podłączyć odpowiednie końcówki dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy. Najczęściej myjki zasilane są wodą wodociągową, jednak istnieją również urządzenia przystosowane do pobierania wody ze zbiorników. Często są one wówczas wyposażony w odpowiednie filtry.

Akcesoria do myjek ciśnieniowych – dodatkowe zastosowania 

Podstawowe wyposażenie każdej dobrej jakości myjki ciśnieniowej powinno obejmować dwie lance i trzy różne dysze, najlepiej regulowane i pracujące obrotowo. Wśród podstawowego wyposażenia nie może także zabraknąć tzw. pianownicy, czyli końcówki wysokociśnieniowej do dozowania środka myjącego. Natomiast obecność szczotek i gąbek zależy od wybranego zestawu, producenta czy modelu myjki.

Ponadto warto pamiętać, że wybierając sprawdzonego producenta urządzeń możemy dokupić wszelkie dedykowane akcesoria, a także środki myjące. Praktyczne modele myjek na kółkach najczęściej wyposażone są fabrycznie w uchwyty do przechowywania końcówek oraz praktyczne zwijarki przewodów. Udogodnienia te stanowią coraz częściej klasyczne części urządzeń, jednak warto zwrócić uwagę na ich obecność. Myjki ciśnieniowe to doskonałe urządzenia, które pomogą Ci nie tylko łatwiej umyć samochód, ale także zadbać o porządek wokół Twojego domu.