Funkcjonariusze gorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do dwóch samochodów, posługiwanie się skradzioną kartą oraz wybicie szyby w sklepie. A to mogą nie być wszystkie przestępstwa. Mężczyzna może odpowiadać jeszcze za kolejne wybite szyby na terenie Gorzowa. Po wycenie strat pokrzywdzeni mają złożyć zawiadomienie.

Policjanci kryminalni pracowali nad sprawą dwóch włamań do samochodów. Do zdarzeń doszło 7 sierpnia na ulicy Strzeleckiej i Wawrowskiej. W pierwszym przypadku  sprawca zabrał z audi portfel z dokumentami. Przywłaszczył także kartą płatniczą, którą następnie wykonał transakcję w sklepie. Próbował zapłacić także za kolejne zakupy, ale nie udało mu się to. Transakcje została odrzucona. Tego samego dnia mężczyzna włamał się także do opla i ukradł saszetkę oraz telefon komórkowy. Policjanci kryminalni z komisariatu I ustalili, że za zdarzenia odpowiada ten sam mężczyzna, który w przeszłości miał już problemy z prawem.

Do policjantów dotarły także sygnały o wybitych w ostatnich dniach szybach w sklepach i banku. Kiedy do funkcjonariuszy zgłosił się jeden z pokrzywdzonych z ulicy Sikorskiego i miał zapis z monitoringu, policjanci szybko powiązali fakty i już wiedzieli, że i za te zdarzenie odpowiada ten sam człowiek. Kwestią czasu pozostało jego zatrzymanie i przedstawienie zarzutów.

Policjanci zatrzymali 29-latka w piątek (11 sierpnia). Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał pięć zarzutów: dwa dotyczą kradzieży z włamaniem do aut, następne dwa - próby użycia, a takze użycia w sklepie skradzionej karty i kolejny za wybicie szyby w drzwiach sklepu. Zarzutów może być jednak więcej. Z ustaleń wynika, że może także odpowiadać za wybite szyby w banku i innym sklepie. Policjanci oczekują na wycenę strat i złożenie zawiadomienia.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim