UM Gorzów Wielkopolski: Wsparcie ekspertów w BO 2025
W Gorzowie Wielkopolskim mieszkańcy mają niepowtarzalną okazję, by realnie wpłynąć na kształt swojej okolicy. Zbliża się termin, który umożliwi każdemu przedstawienie własnych pomysłów dotyczących rozwoju miasta i jego infrastruktury. To właśnie Budżet Obywatelski na rok 2025 otwiera przed gorzowianami drzwi do zmiany – ale nie będą sami, specjaliści gotowi są pomóc w materializacji ich wizji.
  1. Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2025, mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje zmian w mieście i jego okolicach.
  2. 27 lutego odbędzie się Maraton Pisania Wniosków, podczas którego gorzowianie mogą liczyć na pomoc ekspertów.
  3. Spotkania z ekspertami zaplanowano w dawnym klubie Lamus przy ul. Sikorskiego 5, sala nr 2 na parterze, w godzinach 15.00-18.30.
  4. Specjaliści będą pomagać w zakresie oświetlenia, zagospodarowania podwórek, terenów zielonych, budowy chodników oraz kwestiach związanych z małą architekturą i rekreacją.
  5. Umówienie spotkania z ekspertem wymaga telefonu pod numer 95 735 55 91 – każde spotkanie potrwa około 30 minut.
  6. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na spotkanie – lista miejsc na konsultacje dotyczące budowy i przebudowy dróg jest już pełna.

Inicjatywa Budżetu Obywatelskiego staje się mostem łączącym marzenia mieszkańców z realną możliwością ich realizacji. Być może to właśnie Twoja propozycja zrewolucjonizuje przestrzeń wokół Ciebie. Udział w Maratonie Pisania Wniosków to nie tylko szansa na wprowadzenie zmian, ale również okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania miasta i jego potrzeb. W tych niezwykłych warsztatach mieszkańcy nie tylko znajdą wsparcie w kształtowaniu swoich pomysłów, ale także poczują, że ich głos ma realny wpływ na wspólnotę.

Ważne jest, aby pamiętać o konieczności wcześniejszego zapisania się na spotkanie z ekspertem, zwłaszcza w kontekście ograniczonej liczby miejsc. To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie mieszkańców aktywnym uczestnictwem w życiu miasta. Gorzów Wielkopolski, z każdym takim działaniem, staje się coraz bardziej nasz – wspólny, przyjazny i bliski mieszkańcom.

Organizatorami tego wydarzenia są działające z myślą o dobru wspólnym Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji. Ich praca jest kluczowa dla rozwijania dialogu pomiędzy władzami a obywatelami, co przekłada się na jakość życia w mieście. To dzięki ich zaangażowaniu mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na to, jak wygląda ich otoczenie.


Wg inf z: UM Gorzów Wielkopolski