Spotkanie z Emilią Kledzik i promocja książki w Bibliotece Wojewódzkiej
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z dr Emilią Kledzik, które odbędzie się w przepięknej Willi Hansa Lehmanna. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki "Cyganologii Jerzego Ficowskiego" oraz posłuchać fascynujących opowieści autorki książki "Perspektywa poety".
  1. 23 kwietnia 2024 roku, godzina 17:00 - zaplanuj czas na kulturalne wydarzenie.
  2. Spotkanie z dr Emilią Kledzik - autorka przedstawi swoje najnowsze dzieło.
  3. Promocja książki "Perspektywa poety. Cyganologia Jerzego Ficowskiego" - możliwość zdobycia egzemplarza.
  4. Prof. Katarzyna Taborska poprowadzi wydarzenie - gwarancja merytorycznej i inspirującej dyskusji.

Miejsce pełne historii, jakim jest Willa Hansa Lehmanna, stanie się areny dla spotkania umysłów ciekawych literatury i historii Romów, jakie przedstawia Jerzy Ficowski w swoich badaniach. Współpraca z Instytutem Papuszy jeszcze bardziej podkreśla wagę i głębię tematu omawianej książki. To spotkanie to nie tylko okazja do zdobycia autografu, ale przede wszystkim możliwość zrozumienia, jak ważne jest spojrzenie na kulturę i historię przez pryzmat literatury.

Dr Emilia Kledzik, znana ze swojego zaangażowania w badania nad kulturą Romów, przekaże uczestnikom nie tylko wiedzę na temat życia i twórczości Jerzego Ficowskiego, ale także zainspiruje do dalszego zgłębiania tematu na własną rękę. Spotkanie pod egidą profesor Katarzyny Taborskiej, znanej z pasji do literatury mniejszości narodowych, z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu, kto zdecyduje się wziąć w nim udział.

Przybycie na to spotkanie to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i zanurzenia się w literacki świat, który porusza, edukuje i inspiruje. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego w naszym mieście!


Biblioteka w Gorzowie Wielkopolskim