Apartament inwestycyjny na Mazurach - czy to dobry pomysł?

Turystyka to dynamicznie rozwijający się segment rynku. Jest to szczególnie widoczne w najmie krótkoterminowym, który cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Czy warto zainwestować w apartament pod wynajem? I dlaczego doskonałą lokalizacją będą Mazury? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Inwestycja w apartament jako sposób na dochód pasywny

Dochód pasywny to forma zarabiania bez konieczności wykonywania regularnej, aktywnej pracy. Najpopularniejszym na to sposobem jest zaś zakup mieszkania, które następnie wynajmujesz długo lub krótkoterminowo. Drugi z wymienionych rodzajów najmu jest skierowany do turystów, szukających atrakcyjnego miejsca na spędzenie urlopu.

Czy inwestycja w apartament pod wynajem może się opłacić? Istnieje na to duża szansa. W ostatnich latach obserwuje się bowiem znaczne zmiany w preferencjach turystów, którzy rezygnują z noclegu w hotelach. Apartament daje znacznie większą prywatność, a dzięki temu, że jest komfortowo urządzony, umożliwia też m.in. samodzielne przygotowanie posiłku. Znalezienie wolnego apartamentu w turystycznej miejscowości w szczycie sezonu graniczy z cudem, co również świadczy o opłacalności przedsięwzięcia.

Dlaczego turyści uwielbiają Mazury?

Jeśli wiesz już, że zakup apartamentu inwestycyjnego to dobry pomysł, należy zadbać o odpowiednią lokalizację. Warto zaś wiedzieć, że Mazury plasują się w ścisłej czołówce w rankingu rentowności nieruchomości pod wynajem. Turyści zachwycają się nienaruszonym przez działalność człowieka krajobrazem oraz licznymi atrakcjami. Ponad 2600 jezior, gęste lasy i doskonała infrastruktura dbają o to, aby nikt nie mógł narzekać na nudę. Co dokładnie wpływa na popularność Mazur?

Raj dla żeglarzy, miłośników przyrody i… narciarzy

Na Mazury każdego roku przybywają miłośnicy wypoczynku nad wodą. Dzięki świetnej infrastrukturze można tu skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych, takich jak choćby kajakarstwo lub popularne obecnie SUP-y.

Mazury to również ulubiony kierunek żeglarzy, którzy chętnie cumują w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach oraz innych, licznych przystaniach. Do przemierzenia mają tu m.in. Wielki Szlak Jezior Mazurskich, czyli system połączonych ze sobą zbiorników wodnych o długości 111 km w linii prostej. Warto wspomnieć też o największych jeziorach w Polsce (Śniardwy i Mamry), które są zlokalizowane właśnie w tej malowniczej krainie.

Obawiasz się, że poza sezonem letnim apartament nie będzie cieszyć się tak dużym zainteresowaniem? Zupełnie niepotrzebnie. Jesienią i wiosną czekają tu na turystów szlaki piesze i rowerowe (m.in. Mazurska Pętla Rowerowa). Zimą można zaś pojeździć na nartach: na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie mieści się centrum sportów zimowych z dwoma wyciągami orczykowymi.

Atrakcje dla osób w każdym wieku

Turyści odwiedzający Mazury skorzystają z licznych atrakcji, które pozwolą na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Nie brakuje tu również zabytków, takich jak m.in.:

  • Wilczy Szaniec w Gierłoży,
  • bunkry w Mamerkach,
  • Twierdza Boyen w Giżycku.

Na terenie Mazur znajdują się też obiekty sakralne, zachwycające zabytkową architekturą. O rozrywkę zadba także Amfiteatr nad Jeziorem Czos w Mrągowie, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia muzyczno-kulturalne. Coś dla całych rodzin? Miasteczko westernowe, wioska indiańska oraz park miniatur to tylko kilka spośród wielu wyjątkowych atrakcji Mazur.

Perspektywa rozwoju turystyki na Mazurach

Kolejny argument przemawiający za zakupem apartamentu inwestycyjnego na Mazurach to dynamiczny rozwój turystyki w tym regionie. Warto zauważyć, że ta niezwykła kraina kryje w sobie ogromny potencjał. W przeciwieństwie do terenów górskich lub nadmorskich nie została jeszcze wyeksploatowana przez inwestorów. Dzięki temu jest też bardziej ekskluzywna, co coraz częściej doceniają turyści.

Apartament na Mazurach - sposób na bezpieczną przyszłość

Dojazd na Mazury jest niezwykle dogodny. Można dostać się tu drogą krajową nr 7, która łączy Trójmiasto, Warszawę i Kraków. Turyści zagraniczni wylądują zaś w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury. Decydując się na apartament w tym miejscu, masz więc perspektywę szybkiego zwrotu kosztów inwestycji. Gdzie znajdziesz nieruchomość, która oczaruje turystów? Mieszkania na sprzedaż w Mrągowie od Pratum to kameralne osiedle położone nieopodal Góry Czterech Wiatrów. Widok na jezioro i wszechobecna zieleń z pewnością podbiją serca najemców.