Spotkanie autorskie dr Gabrieli Augustyniak-Żmudy w Bibliotece 3 czerwca o 17:00
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z dr Gabrielą Augustyniak-Żmudą, cenioną badaczką i laureatką 19. Lubuskiego Wawrzynu Naukowego, które odbędzie się 3 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Herberta przy ul. Sikorskiego 107, sala 110.
  1. Spotkanie autorskie dr Gabrieli Augustyniak-Żmudy.
  2. Promocja książki o przesiedleńcach z II RP.
  3. Moderacja: dr Bartosz Cemborowski.
  4. Data i miejsce: 3 czerwca 2024 r., godzina 17:00, Biblioteka Herberta.

Dr Gabriela Augustyniak-Żmuda, znana badaczka i laureatka 19. Lubuskiego Wawrzynu Naukowego, zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Biografie językowe przesiedleńców ze wschodnich województw II Rzeczypospolitej mieszkających w regionie lubuskim”. To wyjątkowa okazja, aby poznać bliżej historie ludzi, którzy po II wojnie światowej osiedlili się w naszym regionie.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Nowa Marchia – prowincja zapomniana – Ziemia Lubuska – wspólne korzenie”. Wydarzenie poprowadzi dr Bartosz Cemborowski, co gwarantuje interesującą dyskusję i głębokie spojrzenie na poruszane tematy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią regionu i biografiami osób, które miały wpływ na jego rozwój. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Herberta, przy ul. Sikorskiego 107, w sali 110. Startujemy o godzinie 17:00.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spotkać się z autorką i dowiedzieć się więcej o losach przesiedleńców oraz ich wpływie na współczesną Ziemię Lubuską.


Na podstawie: Biblioteka w Gorzowie Wielkopolskim