Letnie warsztaty kreatywne powracają: od 1 do 6 lipca w Gorzowie
Przystań Działań Kreatywnych zaprasza na letnie warsztaty! W dniach od 1 do 6 lipca mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach artystycznych. To doskonała okazja, aby spędzić czas twórczo i w inspirującej atmosferze.
  1. Warsztaty linorytu z Agatą Marchlewicz.
  2. Tworzenie papieru marmurkowego z Teresą Nuckowską.
  3. Szycie notesów metodą japońską.
  4. Konstruowanie latawców i piknik.

Już na początku lipca Przystań Działań Kreatywnych otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników sztuki. W ciągu sześciu dni uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w różnorodnych warsztatach, które z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Cykl warsztatów rozpocznie się 1 lipca od zajęć z linorytu prowadzonych przez Agatę Marchlewicz, znaną również jako „Cięta Córa”. To doskonała okazja, aby poznać techniki tego unikalnego rzemiosła i stworzyć własne dzieła.

2 lipca Teresa Nuckowska poprowadzi warsztaty tworzenia papieru marmurkowego – Ebru. Uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świat kolorów i wzorów, odkrywając tajniki tej tradycyjnej techniki.

Kolejny dzień, 3 lipca, to czas na szycie notesów metodą japońską, również pod okiem Teresy Nuckowskiej. To idealna okazja, aby własnoręcznie stworzyć unikalny notatnik, który może stać się nie tylko praktycznym przedmiotem, ale i piękną pamiątką.

4 lipca Maja Pietruszka poprowadzi warsztaty z tworzenia autoportretów tekstylnych. Uczestnicy będą mieli szansę wyrazić siebie poprzez tkaninę, tworząc osobiste i oryginalne dzieła sztuki.

5 lipca Anna Modrzejewska we współpracy z Olgierdem Chmielewskim zapraszają na warsztaty konstruowania latawców. To doskonała okazja, by wrócić do czasów dzieciństwa i własnoręcznie stworzyć latawiec, który następnego dnia, 6 lipca, będzie można przetestować podczas wspólnego pikniku.

Wszystkie warsztaty, z wyjątkiem linorytu, kosztują 50 zł. Za zajęcia z linorytu uczestnicy zapłacą 60 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się jak najszybciej, dzwoniąc pod numer 95 739 00 07 w godzinach 13:00 – 19:00.

Warsztaty odbędą się w Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej MCK przy ul. Chrobrego 13. To niepowtarzalna okazja, aby spędzić lato w kreatywny sposób i zyskać nowe umiejętności.


Według informacji z: Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim