Wynajem długoterminowy to nic innego, jak odpłatne użytkowanie pojazdu, w którym czas obowiązywania porozumienia trwa nie mniej niż dwanaście miesięcy. Nie tylko firmy, ale także sporo osób prywatnych chętnie decyduje się na ten model finansowania pojazdu, jako swojego rodzaju alternatywę dla popularnego leasingu. Ten zazwyczaj stosuje się przez firmy na auto salonowe.

Kiedy wiemy już, ze postawimy na firmę Arval i wynajem długoterminowy Fiat, Audi, Mercedes, Alfa Romeo i inne marki samochodów będą do naszej dyspozycji. Kluczem jest jednak to, aby w pełni zaakceptować regulamin danej wypożyczalni. Umowa podpisywana pomiędzy obydwoma podmiotami zawiera szereg istotnych informacji. Jest to głównie marka i klasa pojazdu oraz prawa i obowiązku wynajmującego oraz najemcy. Jest to coś w stylu auta na abonament. W zależności od tego, na jaką wypożyczalnię postawimy, okres trwania wynajmu, a także jego zakres może się różnić.

Jakie zalety posiada długoterminowy najem auta?

To, czym wynajem długoterminowy samochodów się wyróżnia, to głównie bardzo atrakcyjne oferty dla firm dużych, średnich oraz tych mniejszych. Możliwy jest także wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. W związku z tym, jawi się to jako korzystniejsze wyjście, niż chociażby leasing dla nowych firm.

Wszystkie wypożyczalnie mogą pochwalić się dość szeroką ofertą modeli aut, dlatego każdy z pewnością odnajdzie taki samochód, który spełni jego oczekiwania. Mamy możliwość wyboru pomiędzy osobowymi pojazdami, vanami oraz samochodami dostawczymi. Wypożyczalnie posiadają samochody nowe, ale też i używane, co pozwala nam dostosować oferowane nam wyjście do naszego budżetu (szczególnie jeśli ten jest w pewien sposób ograniczony).

Co ciekawe, kiedy dokonamy zsumowania wszelkich miesięcznych kosztów okaże się, że nasze opłaty są o wiele niższe, niżeli byłoby to w wypadku tradycyjnego leasingu. Najczęściej różnica ta wynosi od kilku do kilkunastu procent, przy czym wydatki przeznaczone na wynajem, mogą być swobodnie wliczane w koszty prowadzenia naszej działalności. Dzięki temu, znacznie zmniejszamy należny podatek. Ponadto, wszelkie aspekty, które dotyczą ubezpieczenia i serwisowania pojazdu, leżą po stronie wypożyczalni. Klient oszczędza wiec nie tylko pieniędze, ale też czas.

Najem długoterminowy to rozwiązanie, które nie sprawia, że nasza zdolność kredytowa jest mniejsza. Dzięki temu, nawet w trudnym dla firmy okresie, kiedy dochody są nieco mniejsze, wciąż mamy możliwość na inne zobowiązania bankowe. W przypadku leasingu, nie byłoby możliwe tutaj kredytowanie pojazdu.

Kiedy nasza umowa dobiegnie już końca, oddajemy samochód do wypożyczalni, przy czym możemy wymienić go na inny, interesujący nas model, bądź też wynająć ten sam, w nowszej wersji. Jeżeli bardzo pragniemy posiadać wynajmowany pojazd na własność, wypożyczalnia umożliwi nam to na preferencyjnych warunkach.

Zdarzenia losowe – co wtedy?

Co dla klientów jest bardzo ważne, nie musimy martwić się o pojazd zastępczy, kiedy samochód ulegnie wypadkowi. Jeżeli taki zapis znajduje się w umowie, z pewnością otrzymamy dodatkowe auto. Najczęściej, wypożyczalnie zapewniają też serwisowanie samochodu, wszelkie prawne i operacyjne działania, które dotyczą jego technicznej sprawności. Mamy możliwość dobrać sobie też atrakcyjne pakiety – np. karta paliwowa, wymiana i serwis opon, likwidacja szkód oraz raportowanie przebiegu. Kiedy interesuje nas wynajem długoterminowy kalkulator dostępny w sieci, okaże się nam bardzo pomocny.