Krajobraz Mazur uległ w ostatnich dziesięcioleciach dużej zmianie. Przez długie wieki był region pełen dzikości, historii i tajemnic, który nie był chętnie odwiedzany przez turystów. Ogromny wpływ miał na to stan dróg prowadzących na Mazury, a w zasadzie ich brak. W ostatnich latach w kwestii wiele się poprawiło i obecnie z Warszawy do Giżycka można dotrzeć w niewiele ponad 3 godziny.

Dzisiaj turyści coraz chętniej zalewają ten region w okresie wakacyjnym. Hotele Mazury jeziora i wypoczynek - prosta recepta dla wielu z nich na niezapomniane wakacje. Czemu ten region zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Wyjątkowe jeziora na Mazurach

Pierwsze, co przychodzi na myśl o Mazurach są oczywiście znajdujące się tam jeziora - duże, głębokie, a przede wszystkim piękne. Na tym terenie jest ich ponad 3000, w tym najbardziej znane polskie jeziora czyli Śniardwy i Mamry. Wiele z nich jest malowniczo położone wśród kompleksów leśnych, czy też między pagórkami. Chcąc poznać je bliżej warto wynająć nocleg w hotelu nad jeziorem.

Pobyt nad mazurskim jeziorem to przede wszystkim znakomity sposób na złapanie oddechu od miejskiej gonitwy. Panujące tak ciszę i spokój pozytywnie wpływają, nie tylko na duszę, ale przede wszystkim ciało, które wróci z takiego pobytu opalone i zregenerowane. Dla tych, którzy nie lubią się lenić podczas wakacji, najlpesze hotele na Mazurach przygotowały specjalne atrakcje jak narty wodne, motorówki, kajaki, czy też rowerki wodne.

Piękno Mazur - wyjątkowy punkt na mapie Polski

Kompleksy leśne

Dzikość Mazur tworzą nie tylko piękne jeziora, ale również ogromne kompleksy leśne, które otaczają zalewy wodne i hotele Mazury. To schronienie dla wielu dzikich zwierząt, które powoduje, że wiele z nich ma gdzie schronić się przed cywilizacją. Na terenie Warmii i Mazur jest tyle lasów, że region ten nazywany jest Zielonymi Płucami Polski, które zapewniają czyste powietrze całemu krajowi.

Największym kompleksem leśnym jest Puszcza Piska, której spokojnie kołyszące się drzewa można ujrzeć np. z hotelu Mazurski Raj. Pełna jest ona ścieżek i alejek, po których turyści mogą spacerować lub jeździć rowerem. Pozwala to nie tylko na bliski kontakt z przyrodą, ale przede wszystkim na dotarcie w wiele ciekawych miejsc, gdzie nie ma dojazdu samochodem.

Historia, która wciąga

Wielu turystów szukających noclegów w hotelach Mazury to pasjonaci historii, którzy przyjeżdżają w ten region, by odkrywać jego tajemnice i poznawać niebanalną kulturę. Mazury to również gratka dla fanów architektury sakralnej, ponieważ pełno jest tutaj malowniczych kościołów i kapliczek, których wygląd jest odmienny od tego, z którym spotykamy się w innych częściach kraju.

Coś dla siebie znajdą również pasjonaci II.Wojny Światowej, którzy wybierają hotel na Mazurach jako miejsce do spędzenia swojego urlopu. Znajdujący się w Gierłoży Wilczy Szaniec to jednak z kwater głównych samego Adolfa Hitlera. To właśnie tutaj miał miejsce nieudany zamach na jego życie w 1944. Decyzję o jego zniszczeniu podjęto rok później, kiedy Armia Czerwona zaczęła wchodzić na pobliskie tereny, obecnie ruiny tego potężnego miasta udostępnione są dla turystów.

Piękne hotele na Mazurach

Wybierając się w ten region możemy być pewni, że trafimy do najlepszych hoteli. Czy jest coś lepszego, niż widok mieniącego się jeziora o poranku? Być może jest - SPA, basen i restauracja z lokalnymi przysmakami. Dobre hotele mazury oferują jedno i drugie, zapewniającym tym samym niezapomniany pobyt swoim gościom.

1000 Znaków do wykorzystania