Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Efektywne i ekonomiczne ogrzanie domu jednorodzinnego stanowi olbrzymie wyzwanie nawet dla zaprawionych znawców tematu. Istnieje wiele możliwości doprowadzenia do budynku instalacji ciepłowniczej, z których koniec końców trzeba wybrać tę najbardziej optymalną. Butle gazowe to tylko jedno z dostępnych rozwiązań, za to zdecydowanie najkorzystniejsze.

Dobre dla portfela

Coraz częściej spotykamy się dzisiaj z zastosowaniem butli gazowych w przydomowym ciepłownictwie – i trudno się temu dziwić. Tzw. eko gaz to jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych, które jednocześnie jest wydajne i łatwo dostępne dla konsumentów. Szacuje się, że z butli gazowych do domu korzysta dziś co trzecia rodzina w Polsce.

Zbiorniki gazowe są także stosowane do generowania energii w kuchni. Sprzedaje się je wszędzie, od stacji benzynowych, przez hipermarkety, aż po sklepy internetowe. Napełnienie butli propanem lub mieszanką gazów skroplonych o nazwie propan butan kosztuje mniej niż 3 zł za litr, co znacząco wpływa na poprawę finansów w gospodarstwach domowych, które zdecydowały się na to rozwiązanie.  Zbiorniki na gaz ziemny mają zaś niewielką powierzchnię (najczęściej wykorzystuje się butle 10- lub 11-kilogramowe), dzięki czemu można je z łatwością ukryć nawet w najbardziej minimalistycznym wnętrzu.

Dobre dla planety

Ogrzewanie gazowe z butli przydomowej ma również niezaprzeczalne walory proekologiczne. Spalanie tak zwanych eko gazów, do których zalicza się zarówno propan, jak i propan butan, jest znacznie korzystniejsze dla środowiska naturalnego, aniżeli posługiwanie się popularnym do tej pory węglem kamiennym. Jakość powstających spalin jest również wyraźnie wyższa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod wytwarzania energii cieplnej.

Instalacja grzewcza na bazie gazu ciekłego jako dobra inwestycja

Dobre dla samopoczucia

Gazy płynne, które są obecne w ogrzewaniu gazowym propan butan, to bezpieczne i wygodne w zastosowaniu związki organiczne, których spalanie powoduje wytworzenie energii cieplnej. Utrzymanie takiej instalacji nie wymaga jej czyszczenia czy usuwania popiołu z pieca. Również paliwo jest tu samoczynnie dozowane, przez co wykorzystywanie ogrzewania z butli gazowej wymaga jedynie minimalnego zaangażowania ze strony użytkowników. Rola człowieka ogranicza się tu właściwie wyłącznie do cyklicznego napełniania butli gazowej, co opłaca się najbardziej w przypadku każdorazowego zakupu o pojemności co najmniej jednej cysterny.

Niewątpliwą zaletą zastosowania własnej instalacji cieplnej na bazie gazów skroplonych jest niezależność od dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dostarczaniem mediów. Co więcej, zarówno propan, jak i gaz propan butan stanowią dziś paliwo na tyle popularne, że ich użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie ze świadomością nieograniczonych możliwości ich wykorzystywania.

Dobre dla podróżników

Butle gazowe mają szerokie zastosowanie także w transporcie i turystyce. Propan butan jest stosowany m.in. jako paliwo napędowe, przez co jego produkcja i sprzedaż stale rośnie. Zbiorniki na gaz ziemny są także nieodłącznym elementem ekwipunku każdego podróżnika. Ich unikatowe zalety to przede wszystkim dostępność w wielu pojemnościach i przystosowanie do pracy z palnikami turystycznymi, a także stosunkowo niewielka waga i duża poręczność.

Gazy skroplone stanowią paliwo, którego popularność we współczesnym świecie jest dobrze uzasadniona. Szerokie spektrum ich zastosowania – od gospodarstw domowych aż po warunki surwiwalowe – stanowi powód, dla którego konsumenci wciąż chętnie sięgają po butle gazowe.