Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują narożne listwy ozdobne?

Przy urządzaniu naszego wymarzonego domu często nie myślimy o aspekcie ochrony powierzchni ścian czy naroży. Niestety jest to błąd, gdyż mają one tendencję do uszkodzeń, co po jakimś czasie odbiera sporo świeżości i klasy naszemu lokum. Bardzo dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na ozdobne listwy narożne – nie tylko wzbogacą one i uatrakcyjnią nasze wnętrze, ale zabezpieczą naroża, co może się okazać nieocenione przy chociażby konstrukcjach z karton gipsu. Do jakich pomieszczeń najlepiej nadadzą się narożne listwy?

Narożne listwy a kuchnia – idealne połączenie z ceramiką

Narożne listwy świetnie wpasują się chociażby do kuchni i nie wynika to jedynie z ich aspektu dekoracyjnego – listwy narożne (https://listwy.online/listwy-narozne-zewnetrzne/)doskonale zabezpieczą łączenia pomiędzy ceramiką. Dodatkową zaletą listew narożnikowych jest to, że nie musimy mieć żadnych umiejętności glazurniczych, żeby je zamontować. Cięcie płytek ceramicznych do kąta 45 stopni może przysporzyć trudności, nawet doświadczonym glazurnikom, a co dopiero osobom, które chciałyby samodzielnie urządzić swoje wnętrze.

Narożnikowe listwy wewnętrzne, jak i zewnętrzne rozwiązują problem montażu, dodatkowo nadając naszemu pomieszczeniu ciekawszy charakter. Pamiętajmy o tym, że, żeby uzyskać zamierzony efekt, najlepszym wyjściem jest dopasowanie listew narożnikowych do stylu i aranżacji wnętrza. Kuchnie zazwyczaj urządza się i wykańcza w jasnych kolorach, do którego świetnym rozwiązaniem mogą być listwy narożnikowe o ciemnej barwie, które dadzą ciekawy, kontrastujący efekt. Możemy wybrać listwy narożne płaskie lub okrągłe i tylko od nas zależy, które naszym zdaniem lepiej wpasują się do wnętrza.

Narożne listwy w łazience – umywalka, prysznic, WC...

Prawdziwa zabawa, jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne, jakie dają nam listwy narożne, zaczyna się wtedy, kiedy przyjdzie nam urządzać łazienkę. Duża ilość ceramiki w tych pomieszczeniach wcale nie oznacza wielu godzin spędzonych na docinaniu i szlifowaniu płytek, jeśli zdecydujemy się postawić na listwy narożnikowe. Doskonale uatrakcyjnią one wnętrze, niezależnie czy wykończymy nimi zabudowę WC, zabudowę prysznica czy nawet półki łazienkowe.

Jedyne, o czym musimy pamiętać, jeśli chodzi o użycie listew narożnikowych w łazienkach, jest to, że koniecznie musimy wybrać taki produkt, który wytrzyma w specyficznych, łazienkowych warunkach. Najlepiej jest postawić na sprawdzone rozwiązania i sprawdzonych producentów. Odwdzięczy się to nam już na etapie montażu, gdyż zdarza się nawet, że tańsze listwy narożnikowe mogą pęknąć lub stopić się w trakcie ich docinania. Nie tylko naruszy to ich właściwości ochronne, ale także wpłynie na wygląd i prezencję naszego pomieszczenia. 

Przy wyborze ozdobnej listwy narożnej do łazienki kluczowe jest to, aby pamiętać, że musi ona wytrzymać w kontakcie z wilgocią. Tańsze listwy narożne często wytrzymują tylko chwilę w naszych łazienkach w niezmienionym stanie, co jest prostą drogą do frustracji i przyspieszonego remontu. Warto jest zapłacić więcej raz za listwy narożne, niż kumulować koszty w postaci ciągłych remontów.