Regały przesuwne - sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni

Prowadzeni działalności gospodarczej wiąże się obecnie z wytwarzaniem obszernej dokumentacji. Co więcej, obowiązujące regulacje prawne wymuszają często długotrwałe przechowywanie jej przez przedsiębiorstwo. Nie trzeba chyba dodawać, że obowiązek ten wiąże się ze sporymi kosztami, wynikającymi choćby z wykorzystania przestrzeni biurowej. Na szczęście w jej optymalnym użytkowaniu pomagają nowoczesne rozwiązania, takie jak regały przesuwne. Co warto o nich wiedzieć?

Regały przesuwne - podstawowe informacje

Regały archiwalne przesuwne znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie gromadzone są naprawdę duże ilości dokumentacji papierowej - dzięki swej konstrukcji mogą być bowiem ustawione w minimalnych odstępach. W momencie, gdy konieczny jest dostęp do danej jednostki akt, następuje ich przesunięcie, a powstająca wolna przestrzeń, tak zwany korytarz roboczy, umożliwia dotarcie do potrzebnych w danym momencie dokumentów. Nowoczesne systemy archiwizacyjne, takie jak https://lobbysklep.pl/regaly-przesuwne, nie wymagają przy tym użycia znaczącej siły fizycznej  - regały jezdne do archiwum tego typu są bowiem wyposażone w system niewielkich silników elektrycznych, umożliwiających łatwe manipulowanie nimi. Również sterowanie tymi urządzeniami oparte jest najczęściej na zaawansowanej elektronice. 

Regały przesuwne w archiwum - zalety stosowania

Przedsiębiorstwa, które decydują się na regały przesuwne do archiwum, mogą liczyć przede wszystkim na efektywne zagospodarowanie przestrzeni, wydzielonej do przechowywania akt. Niewielki obszar, wydzielony do tego celu, może być przy ich użyciu świetnie zagospodarowany, co ma szczególne znaczenie przy rosnących wciąż cenach wynajmu i użytkowania nieruchomości.

Jednocześnie regały jezdne pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przechowywanej dokumentacji. Rozwiązania te cechują się bowiem wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, co powoduje, że ryzyko uszkodzenia akt, na przykład w wyniku zalania, jest stosunkowo niskie. Jednocześnie dokumenty są przez cały czas dostępne, a ich wyszukanie nie stanowi problemu.