Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty pedagogiczne

Dodano: 17 kwietnia 2023
 
Grafika wpisu Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty pedagogiczne

Nauka dla Ciebie w domu – bezpłatne warsztaty pedagogiczne w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę 21 maja w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się bezpłatne warsztaty pedagogiczne w ramach tegorocznej edycji programu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. W gorzowskim Miejskim Centrum Kultury przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty skierowane do osób dorosłych: rodziców, opiekunów, pedagogów i dotyczą towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych. Weźmie w nich udział łącznie 40 osób. Po zakończeniu zajęć przedstawiciele rodzin, edukatorzy, pedagodzy otrzymają zestawy do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów ich uczestnicy pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób. 

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu” w ubiegłym roku opuściły siedzibę Centrum Nauki Kopernik i wyjechały po raz pierwszy w Polskę. Projekt okazał się wielkim sukcesem. Ośmiu edukatorów z Centrum Nauki Kopernik, zaangażowanych w program, przejechało łącznie 6118 km. Od 6 sierpnia do 29 października 2022 roku odwiedziło 10 miejscowości w czterech województwach – w zachodniopomorskim, łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim. W bezpłatnych warsztatach łącznie wzięło udział 200 rodzin. W tegorocznej edycji liczba warsztatów i rodzin biorących w nich udział ulegnie podwojeniu. I tak projekt „Nauka dla Ciebie w domu” będzie obecny w 20 miejscowościach i weźmie w nim udział 400 osób.

Zapraszamy przedstawicieli 10 rodzin (rodzice/rodzic, bez dzieci) na godz. 9:00 oraz przedstawicieli 10 innych rodzin na godz. 13:00. Zapisy: tel. 782 655 406 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

21 maja 2023, godz. 9:00-12:30 oraz 13:00-16:30
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego)
Wstęp wolny.