W lutym 2023 roku wyszedł z zakładu karnego i znów trafił na trzymiesięczny tymczasowy areszt za swoje liczne wybryki. Zarzuty kradzieży, licznych włamań usłyszał 30-letni mieszkaniec Gorzowa.

W  czwartek (9 listopada)  dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów  Wydziału Kryminalnego  I Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany został  mężczyzna, znany już wcześniej funkcjonariuszom za bezprawne postępowanie. Podejrzany usłyszał dzień później zarzuty za włamanie do lombardu i dokonanie z niego kradzieży telefonów komórkowych i zegarków na kwotę około 7 500 złotych. Policjanci już wcześniej znali sposób działania trzydziestolatka przez co szybko został ustalony. 

W sobotę (11 listopada) do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie trafiły zgłoszenia włamań  do obiektów handlowych. Dyżurny po uzyskaniu wizerunku osoby odpowiedzialnej za włamanie, przekazał go będącym w służbie policjantom. Mężczyzna tym razem włamał się do jednego z marketów i po wypchnięciu drzwi zabrał alkohol i papierosy. Na tym nie zakończył swojej przestępczej działalności i  usiłował włamać się do sklepu monopolowego, spożywczego, lombardu. Jego działania powstrzymali gorzowscy policjanci i mężczyzna został zatrzymany. Po postawieniu jemu zarzutów, przesłuchaniu, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim,  Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

30-letni mieszkaniec Gorzowa przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.  Już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za liczne przestępstwa. W lutym bieżącego roku wyszedł na wolność i już w maju dopuścił się kolejnego przestępstwa.

 

aspirant Ewelina Banaszek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.