Międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Gorzowie Wlkp.
Już w ten piątek odbędzie się historyczne wydarzenie sportowe na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Krasińskiego. Gorzów Meeting 2024 przyciągnie najlepszych sportowców z całego świata, którzy będą walczyć o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz Mistrzostw Europy.
  1. Międzynarodowe zawody lekkoatletyczne.
  2. 14 konkurencji, w tym osiem damskich i sześć męskich.
  3. Transmisja na żywo w TVP Sport.
  4. Bilety dostępne wyłącznie online.

W piątek 24 maja stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego stanie się areną pierwszych międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych w historii miasta. Gorzów Meeting 2024, organizowany przez Miasto Gorzów wspólnie z ALKS AJP Gorzów, zapowiada się jako największe wydarzenie sportowe w województwie lubuskim w bieżącym roku.

Zawody zostały włączone do cyklu World Athletic Continental Tour Bronze, co oznacza, że zawodnicy będą mogli zdobywać punkty potrzebne do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu oraz Mistrzostwa Europy. W rywalizacji weźmie udział wielu wybitnych lekkoatletów z różnych zakątków świata, w tym mistrzowie olimpijscy.

Podczas imprezy zobaczymy 14 konkurencji – osiem damskich i sześć męskich. Program zawodów został zaplanowany w taki sposób, aby kibice nie mieli chwili nudy, gdyż w jednym czasie będzie się rozgrywać kilka konkurencji. Zawody będą transmitowane na żywo w TVP Sport.

Na stadionie przy ul. Krasińskiego zaprezentują się również utalentowani zawodnicy z ALKS AJP Gorzów. W skoku w dal kobiet wystartuje najlepsza polska zawodniczka Nikola Horowska, w biegu na 200 metrów zobaczymy aktualnego mistrza Polski Łukasza Żoka, a w rzucie oszczepem Cypriana Mrzygłoda.

Warto dodać, że bilety na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne wyłącznie online. Przed stadionem nie będzie możliwości zakupu wejściówek, dlatego zachęcamy do wcześniejszego zaopatrzenia się w bilety przez internet.


Wg inf z: UM Gorzów Wielkopolski