Siatkówka na najwyższym poziomie w Gorzowie Wielkopolskim
Po ponad dwóch dekadach przerwy, najwyższy poziom siatkówki powraca do Gorzowa. Nowo powstała drużyna KGHM Cuprum Stilon Gorzów, będąca efektem fuzji, weźmie udział w PlusLidze. Przygotowania idą pełną parą, a kibice już mogą cieszyć się na nadchodzące emocje sportowe.
  1. Powrót siatkówki na najwyższym poziomie po 21 latach
  2. Fuzja KGHM Cuprum i Stilonu Gorzów
  3. Nowa hala sportowa w mieście
  4. Stopniowe ogłaszanie składu drużyny

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, prezydent miasta Jacek Wójcicki, wraz z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Surowcem, poinformowali o powrocie siatkówki na najwyższym poziomie do naszego miasta. Drużyna KGHM Cuprum Stilon Gorzów, powstała w wyniku fuzji dwóch klubów, weźmie udział w rozgrywkach PlusLigi.

Jacek Wójcicki, prezydent miasta, wyraził ogromne zadowolenie z tego wydarzenia: Mamy to! Bardzo się z tego cieszę, to jest wyjątkowy dzień dla gorzowskiego sportu, dla gorzowskiej siatkówki. PlusLiga zawitała do Gorzowa. Historia siatkówki w mieście zatoczyła koło. Cieszę się, że Gorzów powraca na topową scenę siatkarską, a nowa hala stwarza wielkie możliwości.

Radosław Maciejewicz i Tomasz Tycel, obecni prezesi nowo powstałego klubu, podkreślili znaczenie tego wydarzenia nie tylko dla sportu, ale także dla społeczności lokalnej. To jest duża radość i duże wyzwanie. Jestem przekonany, że kibice będą chodzili na siatkówkę, bo Gorzów to siatkówka, Gorzów to żużel, Gorzów to sport. Miasto z dużym wysiłkiem budowało halę i czyniło to po to, żeby mogła ona gościć najlepszych sportowców. Przed nami sporo pracy, ale poradzimy sobie. Jestem dumny, że Gorzów dołączył do najlepszych zespołów siatkarskich w Polsce - dodał Robert Surowiec.

Nowa drużyna będzie miała swoją siedzibę w naszym mieście, a skład zespołu jest już niemalże skompletowany. Szczegóły dotyczące zawodników będą sukcesywnie ujawniane w mediach społecznościowych klubu, co z pewnością wzbudzi dodatkowe emocje wśród kibiców.

Podczas konferencji prasowej prezydent miasta wręczył Radosławowi Maciejewiczowi tablo – zdjęcie gorzowskich siatkarzy z czasów, gdy zdobywali medale mistrzostw Polski, co podkreśla historyczne znaczenie powrotu siatkówki na najwyższym poziomie do naszego miasta.

Powrót siatkówki na najwyższym poziomie do Gorzowa to nie tylko sportowy sukces, ale także okazja do zacieśnienia więzi w lokalnej społeczności i promocji naszego miasta na arenie krajowej. Nowa hala sportowa, która powstała z myślą o takich wydarzeniach, będzie miejscem wielu niezapomnianych emocji.


Wg inf z: UM Gorzów Wielkopolski