Triathlon w Gorzowie już w tę niedzielę
W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Samsung River Triathlon Series, która rozpocznie się w naszym mieście. To wspaniała okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
  1. Triathlon startuje 2 czerwca
  2. Zawody odbędą się w sześciu miastach
  3. Nowości na trasie i strefie zmian
  4. Udział mogą wziąć osoby od 14 lat

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, rusza tegoroczna edycja Samsung River Triathlon Series. Pierwsze zawody odbędą się w naszym mieście, a cała seria zakończy się 25 sierpnia w Uniejowie. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najlepszych sportowców w akcji i samemu spróbować swoich sił.

Dawid Kuraszkiewicz z Wydziału Sportu UM w imieniu organizatorów, Urzędu Miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, wyraził nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza sportowych wydarzeń miasta. Jak zaznaczył: "Cieszymy się, że pierwsze zawody odbędą się właśnie w Gorzowie Wielkopolskim i jesteśmy przekonani, że impreza już na stałe wpisze się do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście".

W tym roku wprowadzono kilka nowości. Strefa zmian będzie zlokalizowana pod Admirą, trasa biegu została wyznaczona przez Zawarcie, a meta będzie na placu między Dominantą a centrum handlowym. Dłuższy dystans pływacki rozpocznie się w Porcie Gorzowskim.

Bartosz Roszak z fundacji "Jeszcze więcej sportu" podkreślił: "Otrzymaliśmy już ponad 250 zgłoszeń, z całej Polski. Zapisy cały czas trwają". To pokazuje ogromne zainteresowanie zawodami, które przyciągają uczestników z różnych części kraju.

Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji UM, przypomniała, że triathlon jest pierwszą w tym roku imprezą dla miłośników biegania. Dodała także, że już za dwa tygodnie odbędzie się Nadwarciańska Dycha, a później między innymi Bieg Trzech Jezior, Bieg Słowiański i Bieg Gwiazdkowy.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat na dystansie 1/8 IM oraz 18 lat na dystansie 1/4 IM. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Dystanse wynoszą odpowiednio: 1/8 IM to 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu, natomiast 1/4 IM to 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu.

To wspaniała okazja, aby nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również wesprzeć lokalne inicjatywy sportowe i promować zdrowy styl życia. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!


Na podst. Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego