Gorzów Wielkopolski walczy o tytuł stolicy
Już 1 czerwca startuje szósta edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Gorzów Wielkopolski staje do walki o tytuł, a mieszkańcy mają szansę przyczynić się do sukcesu miasta. Wydarzenia rowerowe zaplanowane na czerwiec to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
  1. Start rywalizacji 1 czerwca z "nocnym kręceniem kilometrów".
  2. Impreza masowa dla rowerzystów 1 czerwca.
  3. Akcja "kręcenia firmowych kilometrów" 8 czerwca.
  4. Rajd rowerowy w ramach Tygodnia Seniora 12 czerwca.

1 czerwca to dzień, który warto zaznaczyć w kalendarzu każdego miłośnika rowerów. O północy rozpocznie się "nocne kręcenie kilometrów", inaugurujące rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To już szósta edycja tego wydarzenia, w której Gorzów Wielkopolski bierze udział. Miasto celuje w utrzymanie pierwszeństwa wśród miast o liczbie mieszkańców od 100 do 200 tysięcy, ale pełna satysfakcja przyjdzie z miejscem na podium w klasyfikacji ogólnej.

Paweł Najdora z Rowerowego Gorzowa zaprasza wszystkich na jedenastokilometrową trasę, która rozpocznie się o godzinie 17:00 w parku Górczyńskim i zakończy pod katedrą. "Trasa będzie dostępna dla wszystkich" – zapewnia Najdora, zachęcając do wspólnego kręcenia kilometrów.

8 czerwca odbędzie się kolejna akcja – "kręcenie firmowych kilometrów". Uczestnicy spotkają się na terenach przy ulicy Miłej. W tym roku wyścig potrwa 12 godzin, a do rywalizacji już zgłosiło się 15 grup. "Zachęcamy kolejne" – mówi sekretarz miasta Bartosz Kmita. W ubiegłym roku to wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i podobnie zapowiada się tym razem.

Ważnym aspektem rywalizacji jest liczba uczestników. Organizatorzy podkreślają, że kluczowe jest, ile osób weźmie udział w akcji i zdecyduje się na korzystanie z rowerów jako ekologicznego środka transportu. Wśród uczestników nie zabraknie gorzowskich seniorów, w tym Marioli Krzywickiej, która w ubiegłym roku przejechała imponujące 5200 kilometrów dla miasta.

"Zachęcam wszystkich gorzowian, także seniorów, do których już się zaliczam, do intensywnego kręcenia. Założenie aplikacji nie jest trudne, okolice mamy piękne; nic tylko wsiadać na rower i jechać" – mówi Krzywicka, podkreślając prostotę uczestnictwa w akcji.

12 czerwca w ramach Tygodnia Seniora odbędzie się rajd rowerowy zakończony ogniskiem. Andrzej Jakubaszek informuje: "Wiek nie gra roli, może pojechać dziadek z wnuczką, babcia z wnukiem. Są trzy warunki uczestnictwa; dobry humor, sprawny rower i kask na głowie."

Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym pamiątkowe medale za przejechane kilometry: brązowy za 250 km, srebrny za 500 km i złoty za 1000 km. To doskonała motywacja, by wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu i wspólnie przyczynić się do sukcesu Gorzowa Wielkopolskiego.


Opierając się na: UM Gorzów Wielkopolski