Tydzień Seniora w Gorzowie już w czerwcu
Seniorzy z naszego miasta mają powody do radości! Już w czerwcu odbędzie się VII Gorzowski Tydzień Seniora, pełen atrakcji i różnorodnych wydarzeń, które z pewnością dostarczą mnóstwo radości i niezapomnianych chwil.
  1. Inauguracja w Parku Wiosny Ludów 10 czerwca
  2. Sportowy dzień 12 czerwca
  3. Piknik integracyjny i recital 13 czerwca
  4. Bal Seniora i Nocny Szlak Kulturalny na zakończenie

Wydarzenie rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 12:00 w Parku Wiosny Ludów. Na inauguracji nie zabraknie korowodu seniorów wokół stawu, występów zespołów oraz zajęć tanecznych, które wprowadzą wszystkich w radosny nastrój.

Środa, 12 czerwca, będzie dniem pełnym sportowych emocji. W planach są m.in. gimnastyka z elementami rehabilitacji, marsz Nordic Walking, rajd rowerowy, pilates, gimnastyka, salsa oraz joga. To doskonała okazja, by zadbać o zdrowie i kondycję w miłym towarzystwie.

W środowy i czwartkowy wieczór seniorzy będą mogli obejrzeć dwa seanse filmowe w Miejskim Ośrodku Sztuki. Filmy „Do usług szanownej pani” oraz „Jedno życie” będą dostępne dla uczestników konkursów oraz pieszej wycieczki, które odbędą się w ramach Tygodnia Seniora.

13 czerwca zaplanowano piknik integracyjny „Śniadanie na trawie” w ogrodzie Muzeum Lubuskiego. Piknik rozpocznie się o godzinie 10:00, a chętni mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 95 7 36 21 66 lub osobiście w biurze Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Wieczorem tego samego dnia, o godzinie 18:00, w Klubie Łazienki 6 odbędzie się recital Wojciecha Mickunasa z córką Barbarą Mickunas pn. „Solo i w duecie”.

Zakończenie tegorocznej edycji Tygodnia Seniora nastąpi 14 czerwca o godzinie 16:00. Na terenie lodowiska przy „Słowiance” odbędzie się Bal Seniora z muzyką na żywo. Na późne godziny wieczorne zaplanowano również Nocny Szlak Kulturalny, który z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 95 7 355 846. Zachęcamy do aktywnego udziału i wspólnego świętowania!


Według informacji z: UM Gorzów Wielkopolski