Start Gorzów zdobywa 33 medale
Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" triumfowali na 52. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, zdobywając aż 33 medale. To kolejny dowód na ich dominację w kraju.
  1. 33 medale dla Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".
  2. Dominacja w klasyfikacji medalowej.
  3. 17 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych medali.
  4. Wyróżnienia dla wielu zawodników.

Podczas 52. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 13-16 czerwca w Krakowie, zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" zdystansowali konkurencję, wygrywając klasyfikację medalową. W sumie zdobyli 33 medale: 17 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych.

Prezes klubu, Zbigniew Lewkowicz, nie krył dumy z osiągnięć swoich podopiecznych. "Bardzo dobre wyniki naszych zawodników, bo kolejny raz zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację medalową, potwierdzają dominację gorzowskiego Startu na arenie krajowej" – powiedział Lewkowicz.

Złote medale zawisły na szyjach takich zawodników jak Renata Śliwińska (kula, dysk), Michał Głąb (kula, dysk), Marek Wietecki (oszczep, dysk), Mateusz Wojnicki (oszczep, dysk) oraz Łukasz Czarnecki (oszczep, dysk) – każdy z nich zdobył po dwa złote medale. Ponadto złote medale zdobyli: Bartosz Tyszkowski (kula), Lech Stoltman (kula), Bartosz Górczk (kula), Maciej Lepiato (skok wzwyż), Kacper Drygała (100 m), Łukasz Wietecki (5000 m) oraz Agata Gałan (200 m).

Na uwagę zasługują również srebrne medale, których trzy zdobył Krzysztof Ciuksza (100, 200 i 400 m). Po dwa srebrne medale wywalczyli Agata Gałan (100 i 400 m), Iwona Koprowska (dysk, kula) oraz Mateusz Wojnicki (kula). Srebrne medale zdobyli także Faustyna Kotłowska (dysk) i Łukasz Mamczarz (skok wzwyż).

Brązowe medale trafiły do Marka Wieteckiego (kula), Faustyny Kotłowskiej (kula), Michała Ograbka (kula), Lilianny Iwańskiej (100 m) oraz sztafety 4x100 m (Wachowiak, Drygała, Gałan, Ciuksza).

Podsumowując, wyniki te potwierdzają, że Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start" nie ma sobie równych w kraju. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!