Gorzowska Policja zaangażowała się w zbieranie plastikowych nakrętek dla 14-letniej Wiktorii, która choruje na wrodzoną łamliwość kości. Nakrętki zbierane są na rower ręczny, leczenie oraz kosztowną rehabilitację. Każdy może przyłączyć się do zbiórki i przekazać zbędne nakrętki – to nic nie kosztuje, a może pomóc dziewczynce w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.

Wiktoria – 14-letnia gorzowianka choruje na Wrodzoną Łamliwość Kości. Jest kruchą, delikatną, radosną, pełną życia dziewczynką. Od urodzenia dziewczynka miała kilkadziesiąt złamań i przeszła wiele bolesnych operacji. Większość swojego życia spędza w gipsie oraz będąc pacjentką szpitali. Rower, o którym Wiktoria marzy, to maszyna napędzana siłą rąk. Tylko na takim sprzęcie dziewczynka może jeździć. Urządzenie kosztuje 8 tysięcy złotych., na co potrzebne jest w przeliczeniu 10 ton plastikowych nakrętek. Tych z dnia na dzień przybywa ponieważ w akcję włączyli się policjanci ze wszystkich wydziałów oraz komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., którzy cały czas zbierają nakrętki, jednocześnie przekazując informacje o zbiórce innym.

Policjantki z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. bardzo mocno zaangażowały się
w pomoc Wiktorii. Zwożą do jednostki worki pełne nakrętek zebranych przez policjantów pracujących na komisariatach. Dodatkowo na korytarzach w komendzie znajdują się są pojemniki do których każdy może wrzucać plastikowe korki. Na każdym takim pojemniku są umieszczone informacje o celu zbiórki wraz ze zdjęciem dziewczynki. Zbiórka w dalszym ciągu będzie kontynuowana. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą Wiktorii.

Policjanci zachęcają wszystkich do tego, by nie wyrzucać nakrętek plastikowych do kosza, ale zbierać je, a potem przekazać w wyznaczonych miejscach. Pamiętajmy, że dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Pomagajmy i w dalszym ciągu zbierajmy!

 

Źródło: kom. Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.