W niedzielę, 24 marca, w Przystani Sportów Wodnych przy ulicy Fabrycznej, odbyło się spotkanie kobiet. Było kobieco i inspirująco, o zdrowiu i urodzie, pomaganiu, wsparciu, wzajemnej motywacji i inspiracji, o kobietach i dla kobiet.
 
Ponad 200 gorzowianek, ale także pań z Poznania czy Zielonej Góry, w gronie ambasadorek miasta z kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, ze specjalnym udziałem Pauli Tumali i Ewy Minge, rozmawiało o sprawach najważniejszych dla pań. Bo w marcu GORZÓW #Jest Kobietą.
 
 
Z danych Urzędu Miasta Gorzowa wynika, że wśród prawie 115 tysięcy mieszkańców miasta, pań jest 61 tysięcy, czyli ponad 53 %. To ogromny potencjał kobiecych umiejętności, doświadczeń i pasji. Stąd pomysł na wspólne świętowanie Dnia Kobiet nie tylko 8. marca. Na spotkaniu gorzowianki miały możliwość poznania się, wymiany doświadczeń, dobrze spędziły niedzielę.
 

 
Wystąpiła nasza ambasadorka Paula Tumala, która właśnie w Gorzowie rozpoczęła ogólnopolską kampanię związaną z chorobą Hashimoto oraz ambasadorka województwa lubuskiego Ewa Minge, która opowiedziała o idei pomagania osobom chorym na choroby nowotworowe.

 
 
Wśród prelegentów były kolejne nasze ambasadorki - Ada Szklarz, mówczyni inspiracyjna, aktorka Małgorzata Kocik, Magdalena Sielska, Joanna Owczarek i Anetta Jabłońska - panie ze Stowarzyszenia Kobieta Biznes i Rozwój oraz Piotr Wiśniewski z Collegium Da Vinci.
 
 
W roli prowadzących warsztaty w zakresie mody i wizażu wystąpiły również nasze ambasadorki - Natalia Ślizowska i Emilia Książek. Porad w zakresie wizażu i stylizacji udzielała Magda Wojciechowska z Liitle Bit Od MakeUp.
 

 
Podczas spotkania wśród uczestniczek rozlosowano nagrody. To między innymi 50 koszulek z hasłem i grafiką GORZÓW #Jest Kobietą, vouchery na zabiegi kosmetyczne do wykorzystania w salonach partnerów wydarzenia oraz bukiety od kwiaciarni „Szanuj Zieleń”.
 
W organizacji spotkania wsparcia udzieliły Miejskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 

 
W kampanii GORZÓW #Stąd Jestem mamy grono 16 oficjalnych ambasadorek miasta. To: Adriana Szklarz, Paula Tumala, Anna Kowalczewska, Emilia Książek, Iwona Mazur, Olga Michałkiewicz, Barbara Latoszek, Milena Olszewska, Izabela Piwkowska, Małgorzata Witkowska, Magdalena Joanna Sielska, Joanna Owczarek-Romaniszyn, Anetta Jabłońska, Natalia Ślizowska, Maria Szupiluk i Małgorzata Kocik.
 
Galeria zdjęć tutaj.
 
Marta Liberkowska, Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją