W poniedziałek w Gorzowie, od radosnego muzykowania na Kwadracie, rozpoczął się II Gorzowski Tydzień Seniora. Przez kilka najbliższych dni na seniorów czekają wydarzenia związane z kulturą, edukacją, sportem i rekreacją.
 
Zarażajcie nas Waszym zapałem, optymizmem i chęcią działania. Choć nic nie musicie, jesteście ogromnie aktywni i pozytywni, za co pięknie dziękuję. Życzę wszystkim seniorom dużo zdrowia i wielu dobrych chwil, spędzonych w gronie przyjaciół – powiedział podczas spotkania na gorzowskim Kwadracie prezydent Jacek Wójcicki.  
 
 
 
II Gorzowski Tydzień Seniora rozpoczęły występy zespołów seniorskich  działających przy Miejskim Centrum Kultury: Cantare, Kalina, Kominek, Maski i Twarze, Serenada, Ta-Joj, Wena, Wesoła Siódemka, Wrzosy, zespół choreoterapii Tańce radości oraz grupy tanecznej Gorzowianki ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. 
 
 
 
We wtorek zaplanowano rajd rowerowy do Santoka, warsztaty rękodzielnictwa i wieczorek taneczny. W środę w bibliotece u Herberta wykłady nt. „Bezpieczny i zdrowy senior”, a w sali widowiskowej MCK warsztaty taneczne. W czwartek odbędzie się m.in. spacer z kijkami oraz wieczór pełen piosenek i konkursów . W piątek seniorzy sprawdzą się podczas karaoke oraz przy muzyce na żywo. Będzie też tradycyjny już Bal Seniora. W sobotę w „Jedynce” babski wieczór.
 
 
II Gorzowski Tydzień Seniora zakończy w niedzielę spektakl „Moralność pani Dulskiej”.
 
Szczegółowy harmonogram: tutaj.
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji 
 
fot. Łukasz Kulczyński 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją