Maszyny rolnicze do pracy na terenach leśnych muszą odznaczać się wysoką niezawodnością oraz odpornością na najtrudniejsze warunki atmosferyczne i terenowe. W związku z tym, należy szczególnie dbać o wysoki stan techniczny, ze szczególnym naciskiem na ogumienie. Odpowiednio dobrane opony leśne są odpowiedzialne za bezpieczną oraz komfortową pracę w trudnych warunkach. O czym powinniśmy pamiętać przy zakupie nowych opon leśnych?

Najważniejsze parametry opon leśnych

Odpowiednio dobrane opony rolnicze wpływają na szereg istotnych parametrów pracy maszyny rolniczej: decydują o trakcji i przełożeniu mocy, zapewniają przyczepność i stabilność nawet przy dużych nachyleniach, są odporne na uszkodzenia, optymalizują zużycie paliwa oraz odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo kierowcy. To pokazuje, jak ważne jest odpowiednie spasowanie opon leśnych z właściwościami naszego urządzenia.

Podstawowych informacji dostarcza nam tabela nośności opon, która pozwala sprawdzić, jaką masę całkowitą mogą bezpiecznie przyjąć opony. Należy w tym miejscu zsumować masę pojazdu, jak również wagę przewożonego ładunku. Wybierając opony leśne powinniśmy także pamiętać, co to jest et felgi. Współczynnik obsadzenia informuje nas o tym, czy koła zmieszczą się w nadkolu przy dużym obciążeniu maszyny. Zgodny parametr ET oznacza, że przy dopuszczalnej masie, wybrane przez nas koła nie będą zahaczać o nadkola i błotniki. Absolutną podstawą jest również sam rozmiar opon.

Gdzie zakupić dobre opony rolnicze?

Rolnicy doskonale zdają sobie sprawę, że zakup nowych opon rolniczych nie należy do małych wydatków. Możemy jednak zoptymalizować koszty poprzez zamówienie w sklepie internetowym. Produkty dostępne w sieci są zazwyczaj dużo tańsze niż w przypadku sklepów naziemnych, co wiąże się z niższymi kosztami prowadzenia takiej formy działalności. Dzięki temu, klienci mogą liczyć na ciekawe promocje i oferty specjalne. Dużym plusem jest także możliwość wybory wygodnej metody dostawy zamówionych opon, często bez dodatkowych kosztów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon leśnych?

W sklepie online możemy skonsultować się z wykwalifikowanym pracownikiem, który pomoże nam wybrać odpowiednie opony leśne do posiadanego przez nas urządzenia. Szeroki asortyment dostępne w sklepie Bohnenkamp pozwala na w pełni spersonalizowane zamówienie. Znajdziesz tu wysokiej jakości koła bliźniacze, spasowane do urządzeń felgi w wybranym kolorze, a także ogromny asortyment opon do ciągników rolniczych, przyczep, urządzeń wleczonych oraz sprzętu do pracy w lesie.

Dlaczego nie warto oszczędzać na oponach leśnych?

Cena nowego kompletu opon leśnych od renomowanego dostawcy może zniechęcać. Pod żadnym pozorem nie należy jednak oszczędzać, ponieważ wybór niskobudżetowych, tanich opon w perspektywie długoterminowej oznacza same straty. W ten sposób spada efektywność pracy, a ogumienie jest bardziej narażone na uszkodzenia i zużycie. Opony leśne to specjalistyczny produkt, który musi odznaczać się maksymalną wydajnością i świetnym wykonaniem.

Pamiętajmy o prawidłowej eksploatacji

Kilka słów należy także poświęcić odpowiedniej eksploatacji. Opony leśne powinny być w upalne dni chronione przed słońcem. Rolnik powinien także pamiętać o kontrolowaniu ciśnienia w oponach, gdyż jest to czynnik odpowiedzialny za efektywne działanie opon. Od czasu do czasu należy także dokładnie oczyścić i przejrzeć ogumienie. Niewielkimi uszkodzeniami warto zająć się zawczasu i skorzystać z pomocy wulkanizatora.