Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

 Który rodzaj narożnika wybrać

Obecnie oferta producentów narożników jest bardzo szeroka. Możemy więc spotkać się z meblami wypoczynkowymi o różnej konstrukcji. Przy tak sporym wyborze możemy mieć dylemat podczas zakupu odpowiedniego narożnika. Jak więc kupić odpowiedni model mebla wypoczynkowego? Na co zwrócić uwagę? Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat narożników.

Narożniki do małych salonów

Pierwszym rodzajem mebla wypoczynkowego jest narożnik o niezmiennej konstrukcji. Tutaj nie mamy możliwości niczego zmienić. Kiedy zostanie on już złożony, pozostaje w swojej niezmienionej formie.

Szezlongi

Kolejnym rodzajem narożników są te, które składają się z dwóch elementów. Są to tak zwane szezlongi. Możemy je dowolnie zmieniać miejscami, dzięki czemu uzyskamy narożnik prawo lub lewostronny. Zdecydowanie jest to ciekawe oraz wygodne rozwiązanie w każdym salonie. W zależności od tego, jaki narożnik potrzebujemy, w każdym momencie sami decydujemy, jak zmienić układ narożnika. Wymaga to jednak rozkręcenia mebla i ponowne jego złożenie. Taka funkcja przyda się, gdy często zmieniamy układ mebli w mieszkaniu.

Narożniki modułowe

Możemy również w ofercie producentów znaleźć tak zwane narożniki modułowe. Składają się one z kilku elementów. W ten sposób możemy zaprojektować sobie taki narożnik, jaki chcemy. Producent oferuje nam poszczególne elementy narożnika, które możemy dowolnie łączyć. Dzięki temu stworzymy taki narożnik, jaki właśnie potrzebujemy. Decydując się na zakup takiego mebla wypoczynkowego mamy wpływ na jego długość, ilość modułów oraz ilość szezlongów.

Zestawy meblowe

Ostatnim rodzajem narożników są komplety meblowe. Składają się one z kilku oddzielnych elementów. W przypadku narożników modułowych, siedziska są ze sobą połączone. Tutaj natomiast posiadamy (zazwyczaj 3) niezależne od siebie elementy. Możemy je ustawić obok siebie prostopadle, dzięki czemu stworzymy przytulny narożnik. Warto zastanowić się również nad umieszczeniem ich naprzeciwko siebie. W ten sposób uzyskamy dwie oddzielne kanapy. Bardzo często do takiego zestawu dołączona jest również ogromna pufa, którą rozmieścić możemy według naszych własnych preferencji. Takie rozwiązanie przeznaczone jest zazwyczaj do większych salonów. Komplety meblowe zajmują sporo miejsca w pomieszczeniu, dlatego warto uważać przy jego zakupie. Taki duży narożnik może być dobrym wyborem.

Warto również zwrócić uwagę na boczki przy zakupie narożnika. Jeżeli brakuje nam paru centymetrów do wstawienia takiego mebla do naszego salonu, możemy boczki po prostu odkręcić. Nie stracimy w taki sposób na wyglądzie narożnika, a uzyskamy nawet do 20 centymetrów zapasu.

Który narożnik wybrać?

Zakup takiego mebla wypoczynkowego powinien zależeć od wielkości naszego pomieszczenia. Ma to decydujący wpływ na to, jaki narożnik zmieści się do naszego salonu i jaką funkcję będzie on pełnił. Do mniejszych pomieszczeń poleca się zwykły narożnik w kształcie litery L. Jednak do większych salonów przydają się meble modułowe, które pozwalają na dowolne zmienianie układu siedzisk. W kawalerkach świetnie sprawdzą się narożniki z funkcją spania. Dzięki temu możemy zastąpić z powodzeniem łóżko, przez co uzyskamy naprawdę sporo wolnego miejsca. Takie meble potrafią optycznie zwiększyć przestrzeń salonu. Warto więc dobrze się zastanowić przed zakupem narożnika, ponieważ będzie on nam służył na pewno przez parę lat, a raczej chcemy, aby był to udany zakup.