Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

W piątek 23 października 2020 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie odbyło się podsumowanie, trwających dwa tygodnie, uroczystości jubileuszowych. Gorzowski Mechanik jest najstarszą szkołą zawodową w mieście i regionie. Szkoła ma charakter wielopokoleniowy; chodził do niej dziadek, ojciec, a dzisiaj syn.  
 
Wielu absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych piastuje  odpowiedzialne funkcje społeczne i  stanowiska kierownicze w  różnych instytucjach państwowych.
 
 
Przez lata Mechanik przechodził wiele zmian. Zmieniała się lokalizacja, zmieniali się dyrektorzy, zmieniano kierunki kształcenia. Obecnie w Szkole uczy się 520 uczniów w 15 klasach technikum; technik mechanik, technik  logistyk, technik spedytor, technik spawalnictwa i w 6 klasach Branżowej Szkoły I stopnia; mechanik monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, magazynier logistyk.
 
Jubileusz 75 – lecia ze względu na sytuację epidemiczną przebiegał inaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. W skromnym gronie obecnych nauczycieli, uczniów i pracowników Szkoły odbyły się imprezy towarzyszące w placówce. Z tej okazji przeprowadzono szereg konkursów jubileuszowych; konkurs matematyczny związany z liczbą „75”, konkurs plastyczny, konkurs literacki, zawody sportowe o puchar dyrektora ZSM.
 
Nie zapomniano także o zmarłych pracownikach i uczniach Mechanika; 12 października delegacja uczniów z dyrektorem i wicedyrektorem zapaliła na ich grobach znicze, a o godzinie 18:00 w kaplicy katedralnej odprawiona została msza święta w intencji zmarłych i o pomyślność Mechanika.
 
Tradycją uczniów ZSM jest działalność charytatywna, w ramach której odbyły się jubileuszowe zbiórki. Zebrano 75 kilogramów plastikowych nakrętek dla chorej Wiktorii, a dla gorzowskich Azorków zebrano 75 kilogramów karmy.
 
Wszystkie wydarzenia można śledzić w galeriach internetowych utworzonych z okazji jubileuszu Szkoły. Obejrzeć można również stare zdjęcia i kroniki szkolne.
 
Piotr Kruk
dyrektor ZSM
 
Fot. ZSM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją