Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Zarząd cmentarza komunalnego w Gorzowie podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu samochodów na teren cmentarza przy ulicy Żwirowej już w piątek rano.
 
Zakaz nie dotyczy firm związanych z obsługą pogrzebów oraz służb porządkowych.
 
Zakaz wprowadza się z powodu dużej ilości zaparkowanych na cmentarzu pojazdów, które ograniczają, a nawet uniemożliwiają usuwanie śmieci i prowadzenie innych prac porządkowych, co powoduje ryzyko zagrożenia epidemicznego. Samochody te uniemożliwiają też należyty i godny przebieg ceremonii pogrzebowych.
 
Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w dniu 1.11 (niedziela), w godz. 7.00 do 20.00. Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętych miejsc parkingowych przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach 30.10. (piątek) i 31.10. (sobota). O zamknięciu ulicy będzie decydować Policja.
 
Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe), dowożących osoby niepełnosprawne. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze Policji.
 
Dojazd 1 listopada (niedziela) do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” cmentarza możliwy będzie wyłącznie od strony Chwalęcic. W pozostałych dniach będzie uzależniony od natężenia ruchu.
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją