Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

 Dlaczego opłaca się inwestować w fotowoltaikę dla firm

Nie od dziś wiadomo, że operatorzy energii elektrycznej ciągle podwyższają ceny za prąd. Te podwyżki dotykają nie tylko domów jednorodzinnych, ale także przedsiębiorstw. Oznacza to wyższe wydatki w firmie, przez co przedsiębiorcy zmuszeni są podwyższać ceny za swoje usługi czy produkty. Jak więc obniżyć wysokość rachunków za prąd? Na jakie alternatywne rozwiązanie warto się zdecydować?

Obecnie najpopularniejszym wyborem jest fotowoltaika. Dzięki niej możliwe jest produkowanie darmowej energii ze słońca. Możemy zauważyć coraz więcej paneli fotowoltaicznych na dachach budynków w naszym kraju. To, ile zaoszczędzimy dzięki własnej elektrowni słonecznej zależy od wielkości naszej instalacji. Decydując się na to rozwiązanie trzeba brać pod uwagę przede wszystkim nasze zapotrzebowanie energetyczne.

Wyprodukowany przez naszą instalację fotowoltaiczną prąd możemy być wykorzystany na dwa sposoby. Pierwszym jest użycie go do własnych potrzeb. Niektórzy jednak decyduje się na sprzedawanie prądu do sieci energetycznej. Warunki takiej odsprzedaży są regulowane prawnie. Najczęściej jednak przedsiębiorstwa decydują się na łączenie tych dwóch rozwiązań. W ten sposób mogą oni oszczędzać i zarabiać na produkowanej energii elektrycznej. Zerknij na tego typu panele fotowoltaiczne w Szczecinie i okolicach.

Niezależność od operatorów energetycznych

Decydując się na inwestowanie w fotowoltaikę sprawiamy, że uniezależniamy się od operatora energetycznego. Możliwe jest to dzięki magazynowaniu energii. Możemy to robić na dwa sposoby. Pierwszym jest system on-grid, który umożliwia nam przesłanie nadwyżek produkowanej energii do sieci energetycznej. Następnie możemy ją odebrać, kiedy instalacja nie będzie w stanie pokryć naszego zapotrzebowania energetycznego.

Kolejnym rozwiązaniem jest system off-grid. Nie jest on podłączony do sieci energetycznej, przez co nadwyżki energii magazynujemy w akumulatorach. W ten sposób całkowicie uniezależniamy się od operatora energetycznego. Dzięki temu zabezpieczamy się przed ewentualnymi awariami sieci.

Budowanie pozytywnego wizerunku

Fotowoltaika produkuje energię elektryczną dzięki promieniom słonecznym. W ten sposób nie dochodzi do emisji dwutlenku węgla. Inwestycja w takie rozwiązanie sprawia, że firmy zadbają o dobry wizerunek. Inwestowanie w odnawialne źródła energii od jakiegoś czasu jest świetnym ruchem świadomych przedsiębiorstw. Coraz więcej małych oraz średnich firm wykazuje chęć dbania o środowisko.

Dla kogo więc opłaca się fotowoltaika?

Dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na oszczędności na rachunkach za prąd. Używamy coraz więcej urządzeń, przez co potrzebujemy coraz więcej prądu. Jego ceny ciągle rosną, dlatego warto zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, które pomoże nam uniezależnić się od operatora energetycznego. Przedsiębiorca może także sprzedawać energię, dzięki czemu może zarówno oszczędzać, jak i zarabiać.

Pamiętajmy o tym, żeby zdecydować się na odpowiednią firmę, która zamontuje u nas instalację fotowoltaiczną. Efektywność paneli fotowoltaicznych zależy od ich kąta nachylenia oraz ukierunkowania, dlatego warto zatrudnić do tego specjalistów.