Jak inwestować w kryptowaluty? – 3 sprawdzone sposoby

Zakup kryptowalut na giełdzie

Inwestycje w kryptowaluty stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Biorąc pod uwagę to, że jeszcze w 2019 roku cena jednego Bitcoina wynosiła ok. 15 tysięcy złotych, a w 2021 roku osiągnęła cenę nawet 200 tysięcy, nie trudno dojść do wniosku, że inwestycje w kryptowaluty wciąż mogą być bardzo dochodowe. Przekonaj się zatem, jak mądrze i skutecznie zacząć inwestować w kryptowaluty w nowym roku.

Standardowym sposobem na inwestycję w kryptowaluty jest zakup jednej z wirtualnych monet na giełdzie. Korzystanie z ofert międzynarodowych i dobrze znanych giełd to najbezpieczniejszy sposób do zakupu kryptowaluty. Wystarczy zarejestrować się na jednej z nich, wybrać kryptowalutę i dokonać transakcji. Wiele giełd kryptowalut oferuje obsługę w języku polskim. Najpopularniejszymi kryptowalutami dla polskich inwestorów są BitBay oraz Binance. Zazwyczaj za zakup kryptowalut można zapłacić złotówkami lub euro. Przed dokonaniem pierwszego zakupu trzeba pamiętać o tym, że konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości. Giełda kryptowalut umożliwia swobodne transakcje kryptowalutami, w tym nie tylko zakup, ale również sprzedaż lub wymianę. Zakupy na giełdzie to jeden z podstawowych, jednak niejedyny sposób na inwestycję w kryptowaluty.

Inwestycja w ETF-y i ETN-y na kryptowaluty

Prawdopodobnie najbezpieczniejszym sposobem na inwestycję w kryptowaluty jest inwestycja w ETF-y lub w ETN-y. W ETF-y i ETN-y można inwestować bez konieczności otwierania rachunku kryptowalutowego ani tworzenia specjalnego portfela. Dzięki inwestycji w ETF i ETN możesz zarabiać na zmianach cen różnych popularnych kryptowalut. Rynek kryptowalut cechuje się bardzo dużą niestabilnością, jednak ETF-y i ETN-y nie mają dźwigni finansowej, dlatego inwestycja nie jest zbyt ryzykowna. Jeśli chcesz zarobić na kryptowalutach, inwestuj z Saxo już dziś i sprawdź, czy kryptowaluty to odpowiednia inwestycja dla Ciebie.

Inwestowanie w kryptowaluty dzięki kontraktom CFD

Jeszcze jedną ciekawą opcją dotyczącą inwestowania w kryptowaluty są kontrakty CFD. Kontrakty CFD to kontrakty na różnicę kursową. Oznacza to, że przy inwestycjach w kontrakty CFD, nie kupujesz bezpośrednio Bitcoina, a raczej skupiasz się na spekulacji na jego przyszłej cenie. Jest to stosunkowo ryzykowna opcja, jednak ma również wiele zalet jak np. niższe prowizje, możliwość wykorzystania dźwigni finansowej oraz możliwość grania (zarabiania) również na spadkach, czyli przy spadającym kursie. Oczywiście, duży wpływ na zyski z inwestycji ma również wybór odpowiedniego brokera.