Taśmy LED do salonów i nie tylko

Nowoczesna taśma LED to efektowna dekoracja oświetleniowa do pomieszczeń, składająca się z rzędu diod na specjalnym podłożu wyposażonym w dwustronną samoprzylepną taśmę. W zależności od modelu, oświetlenie LED występuję w wielu wariantach kolorystycznych o różnym rozmieszczeniu diod.

W większości przypadków, taśmy LED tworzą aranżacje wnętrz nowoczesnych, ale odnajdą się również w ponadczasowej klasyce. Wśród klientów, stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem z dziedziny oświetlenia ze względu na energooszczędność i uniwersalny charakter. Diody potrafią pracować przez bardzo długi okres czasu, przy jednoczesnym znikomym poborze energii. Są wydajniejsze od halogenów jak i tradycyjnych źródeł światła.

Taśma LED może być zamontowana jako dekoracja w salonach, przedpokojach, sypialniach, a nawet w kuchni czy łazience. W zależności od indywidualnych potrzeb, za pomocą taśm LED możemy uzyskać dodatkowe delikatne oświetlenie lub mocne źródło rozproszonego światła, które stanie się głównym oświetleniem w danym pomieszczeniu. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Służą do tworzenia niesamowitych efektów świetlnych, do oświetlania powierzchni roboczych czy do akcentowania wybranych ozdób i dekoracji.

Ze względu na swoją prostą budowę i dużą elastyczność, instalacja taśmy LED jest banalnie prosta. Wystarczy zerwać folię ochronną z samoprzylepnego paska i przykleić go w wybranym miejscu. Produkt znajdzie zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie życia. Różnorodność taśm LED pozwala dobrać model z indywidualnie dopasowaną ilością światła. Ważną zaletą jest to, że prawie każda taśma LED wyposażona jest w pilot, który umożliwia zmianę natężenia jak i koloru oświetlenia.

Z reguły, klienci najchętniej sięgają po taśmy LED ze źródłem światła w kolorach zimnej i ciepłej bieli. Wśród aranżacji pokoików dziecięcych jak i młodzieży, popularnym wyborem jest taśma LED wielokolorowa z możliwością zmiany barwy oświetlenia w zależności od potrzeb.