Poranne kontrole trzeźwości: Policja Gorzów Wlkp. zatrzymała nietrzeźwych kierowców
Wczesnym rankiem, jak zegar wybił godzinę szóstą, ulice naszego miasta zamieniły się w arenę intensywnej akcji policji. Funkcjonariusze, z alkomatami w dłoniach, przystąpili do masowych kontroli trzeźwości kierowców. To działanie jest częścią szeroko zakrojonej kampanii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Rezultaty tych działań są jednoznaczne – nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią poważne zagrożenie.
  1. Poranne kontrole trzeźwości przeprowadzone przez policję zatrzymały kilku kierowców pod wpływem alkoholu.
  2. W ciągu dwóch godzin sprawdzono blisko 1500 kierujących, z których sześć osób prowadziło pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości.
  3. Wśród zatrzymanych znalazł się kierowca busa z niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz kobieta prowadząca samochód z dzieckiem na pokładzie.
  4. Kampania kontroli trzeźwości ma zostać kontynuowana, co potwierdza komisarz Grzegorz Jaroszewicz.

Przez ulice naszego miasta przetoczyła się fala kontroli, której celem było wyłapanie i wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Akcja ta, przeprowadzona na ulicach Kostrzyńskiej i Szczecińskiej, ujawniła niestety, że problem nietrzeźwych kierowców nadal jest aktualny.

Policjanci przystąpili do działań już o świcie, a efekty ich pracy były niemal natychmiastowe. Jednym z pierwszych zatrzymanych był kierowca busa, transportujący osoby do pracy, który miał w swoim organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Kolejnym przykładem jest kobieta, która mając prawie promil alkoholu w organizmie, zdecydowała się prowadzić pojazd, mając przy tym jako pasażera dziecko.

Reakcja policji na problem nietrzeźwości na drogach jest jednoznaczna i stanowcza. Krótkie badanie pozwala na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy ryzykują życiem nie tylko swoim, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, podkreśla komisarz Grzegorz Jaroszewicz. Jest to jasny sygnał, że tego typu kontrole będą kontynuowane z jeszcze większą intensywnością.

Działania te mają kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Każdy zatrzymany nietrzeźwy kierowca to potencjalnie uratowane życie. Dla mieszkańców naszego miasta, to również przypomnienie o tym, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od osobistej odpowiedzialności i wyborów, jakie podejmujemy zanim wsiądziemy za kierownicę.


Opierając się na: Policja Gorzów Wielkopolski