Konkursy kulinarne i turniej kręgli na VII Gorzowski Tydzień Seniora

Już w czerwcu odbędzie się VII Gorzowski Tydzień Seniora, który zapowiada się niezwykle ciekawie dzięki dwóm konkursom przygotowanym specjalnie dla seniorów. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w konkursie kulinarnym oraz drużynowym turnieju gry w kręgle.

  1. Konkurs kulinarny "SŁODKO I ZDROWO" dla seniorów 60+.
  2. Drużynowy turniej gry w kręgle dla pięcioosobowych zespołów seniorów.
  3. Bezpłatne bilety do kina "60 krzeseł" dla wszystkich uczestników.
  4. Zapisy do 31 maja, decyduje kolejność zgłoszeń.

VII Gorzowski Tydzień Seniora to wydarzenie, które ma na celu integrację oraz aktywizację najstarszych mieszkańców miasta. W ramach obchodów, już 11 czerwca, odbędzie się konkurs kulinarny "SŁODKO I ZDROWO". Seniorzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, przygotowując serniczek oraz sałatkę z sezonowych zbiorów. Każdy uczestnik dostarcza swoje potrawy do Miejskiego Centrum Kultury – Zawarcie przy ul. Wawrzyniaka 66A, gdzie jury dokona degustacji i wyboru najlepszych dań.

Dla fanów sportu, przygotowano drużynowy turniej gry w kręgle. W zawodach weźmie udział sześć pięcioosobowych drużyn, składających się z osób powyżej 60. roku życia. Turniej odbędzie się w Bowling Słowianka przy ul. Słowiańskiej 12. Poza rywalizacją sportową, organizatorzy zapewniają świetną zabawę oraz możliwość integracji uczestników. Trzy najlepsze drużyny otrzymają zaproszenia do lokalnej kawiarni na „małe co nieco”.

Wszyscy uczestnicy obu konkursów zostaną nagrodzeni bezpłatnymi biletami do kina "60 krzeseł". Na zgłoszenia czekamy do 31 maja, a liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych pod numerem telefonu – 95 7 355 846.

Harmonogram wydarzeń VII Gorzowskiego Tygodnia Seniora zostanie niebawem opublikowany na stronie miasta. Zachęcamy gorzowskich seniorów do aktywnego udziału!


Opierając się na: UM Gorzów Wielkopolski