Od 2. do 31. marca młodzież z Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp. odbywa staże zawodowe w Hiszpanii, w ramach programu Erasmus +  „Mobilni na europejskim rynku pracy”.
 
Staż odbywa 24 uczniów o specjalności: technik przemysłu mody, technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik fotografii i multimediów.
 
Podczas pierwszych dni pobytu młodzież zwiedziła Madryt, a następnie udała się do Saragossy – miejsca, w którym spędzi najbliższe tygodnie. Uczniowie będą poruszać się po mieście, chodzić do pracy, nabywać doświadczenia. - Madryt to bardzo piękne oraz ciekawe miejsce, ludzie tutaj są bardzo mili i tolerancyjni – stwierdziła Iza, uczestniczka wyjazdu. – Warto było się uczyć. Cieszę się, że szkoła umożliwiła mi taki staż – dodała.
 
 
Dzięki projektowi uczniowie mają szansę na zdobycie doświadczenia w hiszpańskich firmach oraz podniesienia swoich kompetencje językowych. Zdobyte przez uczniów doświadczenia będą inwestycją w przyszłość na rzecz dostosowania i wzmocnienia konkurencyjności na rynku pracy przyszłych absolwentów technikum.
 
W październiku 2019 r. w programie weźmie udział kolejna grupa uczniów – tym razem będzie to wyjazd na staże do Włoch.
 
Paulina Maszkowska
Fot. Paulina Maszkowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.