W środę (13 marca) rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego. Wykonawca rozpoczął prace na torowisku i jednym pasie ruchu na odcinku drogi od skrzyżowania z ulicy Chodkiewicza do ulicy Okrzei - bez ingerowania w te skrzyżowania.
 
Wykonawca wykonał tymczasową jezdnię, która umożliwia poruszanie się pojazdów jednokierunkowo od ulicy Okrzei w stronę ulicy Chodkiewicza, natomiast na istniejącej zawężonej jezdni ruch odbywa się w kierunku przeciwnym.
 
 
Z uwagi na zakres prac zamknięte zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Chodkiewicza, trasa dla pieszych zostanie wyznaczona od strony dotychczas wygrodzonego terenu robót.
 
Przystanek autobusowy „Chodkiewicza” w kierunku centrum zostanie wyznaczony przy tymczasowej jezdni na wysokości obecnie istniejącego przystanku.
 
Nadal zamknięty pozostanie odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego od ulicy Chodkiewicza do wjazdu do Urzędu Stanu Cywilnego.
 
Paweł Najdora
Wydział Dróg
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.