Image

" Startujemy z nowymi pomysłami i propozycjami. Celem naszej pracy, jest wszechstronne przygotowanie młodych ludzi do jak najbardziej samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie."

 

 

 

                Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy powstał w 1963 roku.  Budynek, w którym mieści się Ośrodek, to dawny pałac z XVII wieku, który  w latach 1961-63 został przebudowany i dostosowany na potrzeby placówki.

                Ośrodek usytuowany jest na skraju miejscowości Lipki Wielkie w Gminie Santok, w zielonej otulinie parku i w sąsiedztwie Puszczy Noteckiej. Budynek otacza duży park z drzewostanem sięgającym XIX wieku.

                Przy Ośrodku znajduje się przystanek PKS (dogodny dojazd z Gorzowa Wlkp.). Placówka otoczona jest terenami zielonymi z drzewami, skwerami  kwiatów i krzewami. Na jej terenie znajduje się duże boisko z oświetleniem, sala gimnastyczna oraz amfiteatr (wybudowano to w ramach polsko- niemieckiego projektu TĘCZA)

Ośrodek, jest po termomodernizacji, którą przeszedł w roku 2014 z Funduszu Unijnego i Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. Budynek został ocieplono(ściany i dach),wymieniono instalacje grzewcze,
a także zainstalowano baterie słoneczne).

               " Startujemy z nowymi pomysłami i propozycjami.  Celem naszej pracy, jest wszechstronne przygotowanie młodych ludzi do jak najbardziej samodzielnego i aktywnego funkcjonowania
w społeczeństwie. Przekazujemy naszym wychowankom te wartości, według których sami postępujemy. Pragniemy, aby byli oni bezpieczni, szczęśliwi i otoczeni życzliwością".- mówi dyrektor placówki
Ireneusz Gasza.

Organem prowadzącym Ośrodek jest Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim.

 W 2018 r. obchodziliśmy 55 lecie naszej placówki.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

Powiat Gorzów Wielkopolski: Z cyklu nasze placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lipkach Wielkich.