Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kobietę kierującą autem w stanie nietrzeźwości. W jej samochodzie było także kilkuletnie dziecko, które wiozła do przedszkola. Kobieta miała problem z płynną jazda, najechała na krawężnik. Została jednak w porę zauważona przez mundurowych.

Patrol ruchu drogowego był w poniedziałek (27 lutego) około godziny 8 na ulicy Londyńskiej, gdy zauważył kierującą, która ma problemy z płynną jazdą. Kobieta w oplu najechała na krawężnik. Funkcjonariusze wiedzieli, że należy ją zatrzymać do kontroli, by sprawdzić stan trzeźwości. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Kiedy tylko otworzyły się drzwi auta, policjanci wyczuli alkohol. 35-letnia kierująca została przebadana alkomatem. Kobieta w swoim organizmie miała ponad promil. W jej samochodzie było także kilkuletnie dziecko, które kierująca chciała zawieźć do przedszkola. Na szczęscie jej jazda została przerwana przez funkcjonariuszy.

Kobieta została przewieziona przez policjantów do komendy, natomiast dziecko i auto zostało przekazane bliskim. Policjanci zatrzymali 35-latce prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim