Masowe kontrole trzeźwości w Gorzowie: Zatrzymana nietrzeźwa kobieta i kierowca ciężarówki
Za kierownicą po alkoholu? Policja intensyfikuje kontrole trzeźwości
  1. Intensywne działania policji mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg.
  2. Zatrzymano kobietę z ponad pół promila alkoholu w organizmie oraz kierowcę ciężarówki z prawie pół promila.
  3. Na drodze krajowej numer 22 wszystkie przebadane osoby były trzeźwe.
  4. W trakcie porannych kontroli przebadano blisko 1000 kierowców.

Rano, ulice naszego miasta stają się areną zaciętej walki policji z nieodpowiedzialnymi kierowcami. W czwartek, funkcjonariusze ponownie przeprowadzili szeroko zakrojone kontrole trzeźwości, które przyniosły wymierne efekty. Jednym z zatrzymanych była kobieta, która mimo spożycia alkoholu zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Jej decyzja może ją kosztować nawet trzy lata wolności, bowiem prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem ściganym z mocy prawa.

Kierowca ciężarówki również nie uniknie odpowiedzialności. Mimo że miał w organizmie nieco mniej alkoholu niż dopuszczalne pół promila, to nadal stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oba przypadki są przestrogą dla innych, by nie lekceważyć przepisów i pamiętać o odpowiedzialności, jaką niesie za sobą prowadzenie pojazdu.

Natomiast na drodze krajowej numer 22 sytuacja wyglądała znacznie lepiej. Wszyscy kierowcy, którzy przeszli testy alkomatem, byli trzeźwi. To dowód na to, że nasza wspólnota potrafi dbać o wspólne bezpieczeństwo i przestrzegać prawa.

Poranne kontrole są jednym z elementów strategii policji, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każde takie działanie jest krokiem w stronę bezpieczniejszych dróg i mniejszej liczby tragicznych wypadków spowodowanych przez alkohol.


Na podst. KMP w Gorzowie Wielkopolskim