Gorzów na półmetku rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024
Mieszkańcy naszego miasta aktywnie uczestniczą w rywalizacji o Puchar CAPS Rowerowej Stolicy Polski 2024. Dzięki ich zaangażowaniu, nasze miasto zajmuje już wysokie miejsce w klasyfikacji. Codzienne kręcenie kilometrów na rowerach nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również zacieśnia więzi społeczne i wzmacnia poczucie wspólnoty.
  1. Obecnie nasze miasto zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej.
  2. Wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców jesteśmy na prowadzeniu.
  3. Najlepsi indywidualni uczestnicy przejechali już tysiące kilometrów.
  4. Miasto organizuje liczne wydarzenia promujące jazdę na rowerze.

Od początku tegorocznej rywalizacji, mieszkańcy aktywnie angażują się w codzienne przejazdy rowerowe, zbierając kilometry i punkty na rzecz naszego miasta. Obecnie zajmujemy czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji miast, z 483 925 kilometrami przejechanymi przez gorzowian, co przekłada się na 4.180,08 punktów.

Wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców nasze miasto zdecydowanie prowadzi, a drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Zielona Góra z 2001,98 punktami. Warto również wspomnieć, że podium ogólnej rywalizacji od trzech lat pozostaje niezmienne: pierwsza jest Biała Podlaska, drugie miejsce zajmują Puławy, a trzecie Gniezno.

Najlepszymi indywidualnymi uczestnikami w naszym mieście są Mariola Krzywicka (3321,18 km), Jola Najdora (2950,74 km) i Marzanna Joniec (1436,09 km) wśród kobiet oraz użytkownik DARO (3468,16 km), Marek Pialik (3319,06 km) i Jarosław Głuchowski (3046,61 km) wśród mężczyzn. Ich osiągnięcia inspirują innych mieszkańców do dalszego aktywnego udziału w rywalizacji.

Miasto zorganizowało wiele akcji promocyjnych, aby zachęcić mieszkańców do udziału. Lokalne media, szkoły, kluby sportowe i organizacje społeczne aktywnie wspierają inicjatywę, informując o korzyściach płynących z regularnej jazdy na rowerze. Dodatkowo, dzięki współpracy z firmą CAPS, udało się zorganizować konkursy i nagrody motywujące do uczestnictwa.

W ramach rywalizacji miasto zorganizowało szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak masa rowerowa, Firmowe kręcenie kilometrów czy spotkania edukacyjne w szkołach na temat bezpieczeństwa na drodze. Te inicjatywy nie tylko promują zdrowy styl życia, ale również zrównoważony transport.

Władze miasta zobowiązały się do dalszego wspierania rowerzystów poprzez rozwój infrastruktury rowerowej, organizację kolejnych wydarzeń promujących jazdę na rowerze oraz inicjatywy edukacyjne. Dotychczasowa rywalizacja pokazała, że nasze miasto jest pełne zaangażowanych i aktywnych mieszkańców, zjednoczonych wspólnym celem zdobycia Pucharu CAPS Rowerowej Stolicy Polski 2024.


Wg inf z: Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego