Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

W związku z organizacją Dni Gorzowa od godziny 6.00 w sobotę (15 czerwca) do godziny 4.00 w poniedziałek (17 czerwca) całkowicie wyłączone z ruchu będą most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego, ulica Fabryczna (od ronda św. Jerzego do ulicy Towarowej), ulica Wał Okrężny i ulica Nadbrzeżna.
 
 
Zamknięcie ulicy Fabrycznej (na odcinku od ulicy Wawrzyniaka do Towarowej) nastąpi już w piątek (14 czerwca) o godz. 12.00 - organizator planuje rozstawianie ogródków gastronomicznych. W piątek objazd zamkniętego odcinka odbywać się będzie ulicami Wawrzyniaka i Śląską. Od strony ronda ks. Sadownika dojazd ulicą Fabryczną będzie możliwy do parkingu przy Szkole Podstawowej nr 10.
 
Dla autobusów MZK jadących w kierunku pętli na ul. Śląskiej przygotowany zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wawrzyniaka i para przystanków na ul. Śląskiej.
 
Natomiast od soboty do niedzieli w związku z zamknięciem mostu Staromiejskiego przejazd z centrum miasta do dzielnicy Zawarcie możliwy będzie wyłącznie przez most Lubuski po trasie: ulica Chrobrego – Jagiełły – Warszawska – rondo Santockie – Trasa Nadwarciańska – rondo Kasprzaka – Koniawska – rondo Grobla. O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe.
 
Autobusy miejskie w trakcie zamknięcia mostu Staromiejskiego korzystać będą z ulic Spichrzowej i Hejmanowskiej.
 
Przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ulicy Śląskiej) będzie możliwy ulicami Wawrzyniaka –– Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do ronda Santockiego. W związku z wyznaczonymi objazdami na ulicy Kolejowej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania.
 
W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna, rondzie Santockim oraz Przemysłowa – Mechaniczna. W przypadku takiej konieczności policjanci będą kierować ruchem również na rondzie Santockim.
 
 
Komunikacja miejska
 
Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK, kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (m. in. linie 101, 111, 125). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (m. in. linie 100, 103, 107, 110, 134) oraz linie podmiejskie obsługujące gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ulicami Zieloną i Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.
 
Rafał Krajczyński
Miejski inżynier ruchu
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją