Gorzowianie owacjami na stojąco powitali w piątek wieczorem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 swojego mistrza świata. Bartka Zmarzlika witali kibice, przyjaciele, rodzina, ale przede wszystkim dumni mieszkańcy miasta.
 
Bartosz Zmarzlik tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu zdobył 5 października. Z tej okazji prezydent Jacek Wójcicki zaprosił mieszkańców do wspólnego powitania mistrza.
 
Pierwsza część imprezy to wspomnienia, rozmowy z najważniejszymi w karierze zawodowej Bartka osobami, filmy archiwalne i ten najważniejszy: przypomnienie biegu finałowego z Grand Prix Polski w Toruniu, podczas którego Bartek wywalczył mistrzowski tytuł.
 
Kilka minut przed 20. na scenie pojawił się gospodarz wydarzenia prezydent Jacek Wójcicki, który podziękował kibicom za obecność i podkreślił, jak ważne są sukcesy naszych sportowców, którzy pomagają w budowaniu naszej lokalnej tożsamości, ale przede wszystkim w kształtowaniu poczucia dumy i radości z faktu, że jesteśmy z Gorzowa.
 
Prezydent zaprosił na scenę bohatera wieczoru. Gorzowianie przywitali Bartka kilkuminutowym aplauzem na stojąco!
 
- Bartku, wielkie dzięki za Twoje dzieło, za to co robisz dla mieszkańców, dla miasta - powitał na scenie mistrza świata prezydent. - W sobotę, w czasie twojego wyścigu miasto stanęło. Ludzie trzymali kciuki, płakali i skakali z radości - zaznaczył Jacek Wójcicki.
 
Bartek nie krył wzruszenia i zaskoczenia. - Dziękuję! Po stokroć! Wygrywam dla Was i zawsze z myślą o Was! I choć dopiero do mnie dociera ci się stało – powiedział.
 
- Kilka minut po ostatnim biegu pytałem członków mojego teamu; ci się stało, co zrobiłem? Teraz, kilka dni po sukcesie, już wiem. A wygrałem dlatego że jesteście! Mam najlepszym kibiców na świecie – zaznaczył Zmarzlik.
 
Prezydent miasta wręczył Bartkowi, w imieniu mieszkańców, specjalny „puchar dla mistrza” oraz .... tandem, rower na czas "po sezonie".
 
- Jak już zdobędziesz kolejne tytuły w sporcie nie zapominaj o odpoczynku, o najbliższych, stąd taki prezent – wyjaśnił prezydent. - Fantastyczny prezent! Dziękuję. I na nim nadal będę wierny dwóm kółkom - odpowiedział Bartek.
 
W ramach niespodzianki dla gorzowskiego mistrza świata na scenie wystąpił śpiewający ulubioną piosenkę Bartka zespół Najlepszy Przekaz w Mieście. Zespół reaktywował się po kilku latach przerwy i swój pierwszy koncert po przerwie mieli okazję zagrać właśnie dla kapitana żużlowej drużyny Stali.
 
Wydarzenie współorganizowali: klub Stal Gorzów, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gorzowski Urząd Miasta.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją