Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Niektórzy pojawili się po raz pierwszy, inni mają za sobą kilka treningów, ale wszyscy wiążą przyszłość z Policją. To kandydaci do służby. Ćwiczą tor przeszkód, który jest elementem postępowania kwalifikacyjnego. Jego zaliczenie jest niezbędne, by móc dołączyć do formacji. Wykwalifikowani policyjni specjaliści podczas zajęć tłumaczyli, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, by tor ukończyć szybciej i zdobyć jak najwięcej punktów.

Do policyjnego toru trzeba się mocno przyłożyć. Każda sekunda jest na wagę punktów, które przybliżają kandydatów do założenia policyjnego munduru. Stąd policjanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i organizują treningi, na które przychodzi coraz więcej osób. Wśród ćwiczących są ci, którzy dopiero myślą o złożeniu dokumentów, ale także osoby, które za chwilę będą swoich sił próbować na egzaminie.

Do dyspozycji kandydatów na zajęciach są policyjni specjaliści, którzy tłumaczą poszczególne elementy toru. Właściwa technika podczas ich wykonywania może decydować o kilku lub nawet kilkunastu sekundach. Każdy z ćwiczących może liczyć na indywidualne rozmowy i konsultacje. I kandydaci chętnie z nich korzystają zwłaszcza, kiedy pojawia się problem przy określonym ćwiczeniu. Kilka cennych rad może decydować o zaliczeniu całego toru.

Przyszli policjanci musza wykazać się siłą, sprytem, szybkością i wytrzymałością. Bieg, przewroty czy rzut piłką lekarską to tylko niektóre z ćwiczeń do wykonania. Wymaga od kandydatów zaangażowania i odpowiedniego przygotowania, które na pewno zaprocentują w codziennej służbie

Kolejny trening dla kandydatów już w najbliższy czwartek (17 września) w godz. 14.30-16.40 w hali sportowej przy ul. Słowiańskiej 10 w Gorzowie Wlkp.

 

podkom. Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...